Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem? Főiskolára-egyete...

Van esélyem? Főiskolára-egyetemre?

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok jó tanuló sajnos!

18éves vagyok utolsó éves szakmunkásképzőbe járok, azután szeretnék érettségit és még tovább menni.Szeretnék majd egy normális állást!

A tanulmányi eredményem 2-3 sajnos elég rossz!

Nem tudom van-e esélyem!

Mit tanácsoltok?


2010. szept. 19. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a nyelvvizsgát, mert ha szeretnél egyetemre-fősulira menni, kell hozzá! A tanulmányi eredményed javításához kérjél segítséget, h jobb legyen!

Sok sikert kívánok! :)

Remélem, h tudtam segíteni! :)

20/L

2010. szept. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Ez csak attól függ, hogy mennyire vagy hajlandó összeszedni magad. A leírtak alapján én inkább azt mondanám, hogy ha nem vagy egy észkombájn, akkor inkább a szakmádban képezd tovább magad! Jó szakmunkásra, szakemberre mindig szükség van, és egy jó szakmával a kezedben többet is kereshetsz, mint sok diplomás...
2010. szept. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Ha az érettségi tárgyaid jól sikerülnek, legalább azok, amiket a szak kér, ahova jelentkezel, akkor persze, van esélyed, hogy felvegyenek. A "felkapottabb" szakokhoz többletpont is kell, emelt érettségivel, nyelvvizsgával össze lehet szedni.

De mindenféleképpen olyan szakot válassz majd, ami nem nagyon telített még, mert egy jó szakmunkásképzős szakmával is többet érsz, mint egy használhatatlan diplomával.

ezzel nem azt mondom, hogy egy diploma se ér semmit, de van sok olyan szakos diplomás, amivel már dunát lehet rekeszteni...

szóval jól kell választani majd!

sok sikert!

2010. szept. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha normális állást akar maradj a szakképzésnél. Azzal lesz fizetésed, és normális állásod. Diplomásból van annyi mint a szemét, és munka meg nincs.
2010. szept. 20. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
bekerülni lehet sikerül, de normálisat elvégezni aligha. inkább a szakmád után próbálj technikusit csinálni. egyik haverom is asztalos lett, majd érettségi után még 1 évet járt technikusira és most full frankó melója van. másfél hónap alatt el is tudott helyezkedni és azóta is ott melózik.
2010. szept. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmit ha fel is vesznek nagy az esélye hogy ki fogsz hullani nem bántásból de a középiskolai tanulni való meg egy két olvasmány az ... szóval a középsuli csak napközi volt az egyetemhez képest.Persze az ember változhat és év végére csinálhat csodát.
2010. szept. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A diplomás szemétről csak annyit hogy az állás hirdetések 60% diplomás embert keres.
2010. szept. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, a követelményeknél azonban buknak sokan: pl. 3-4-5 év szakmai gyakorlat. Pályakezdő diplomás nagyon nehezen talál magának állást. Ördögi kör ez az egész.
2010. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos, mivel évtizedek óta egyre kevesebb gyerek születik, de egyre több az egyetem/főiskola, szinte bárkit felvesznek, mert kell a tanulók után a "fejpénz" az intézményeknek.

Ha jól emlékszem, idén 98ezren jelentkeztek felsőoktatásba és 90ezer hely van... Pár év, és több hely lesz, mint diák.


Szóval, elképzelhető, hogy felvesznek, de akkor is 2 lesz két gondod:

1. Még a legtinglitanglibb büfészak is sokszor nehezebb, mint a középiskola, és év közben nem noszogat senki sem, hogy tanulni kellene. Ezért jó eséllyel kihullasz már az elején.


2. Az a szak, amit az is el tud végezni, aki egy szakmunkásban 2-eseket és 3-asokat szed össze (nem is hiszem, hogy létezik ilyen!), 110%, hogy nem fog piacképes diplomát adni. Ergó, a diplomád annyit fog érni, mint egy darab WC-papír és a szakmunkásban szerzett szakmáddal fogsz tudni elhelyezkedni, az egyetemre fordított időt és pénzt pedig "bebuktad".


Sokkal jobban jársz, ha a szakmádra összpontosítasz, és igazi mesterember leszel, mert abból elég kevés van manapság (mert a szakmunkásképzőkben is szétverték az oktatást). Így nagyobb eséllyel fogsz havi félmilliót keresni, mint egy értéktelenebb, "csak legyen egy" diplomával.


Lehet, hogy keményen hangzik, de szerintem 4-es középiskolai átlag alatt senkinek sem lenne keresnivalója a felsőoktatásban (tudom, hogy már 3-asokkal is be lehet kerülni, sőt ezek egy része még a diplomáig is eljut).

2010. szept. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem, az olyan szakok, hova 3asokkal is be lehet kerülni nem feltétlenül sz*rok, csak éppen nem felkapottak.

pl ahova én is járok, ez is ponthatár szempontjából egy sz*rnak van beállítva, mégis biztos állásom lesz vele. (persze ha tisztességes tudásom lesz a diploma mellé, ha nem tanulok, akkor tényleg nem érnék vele sokat)

2010. szept. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!