Biomérnök vs orvosi diagnosztikai analitikus éri meg jobban?
Melyik állással lehet jobban elhelyezkedni?
Mennyire nehéz az egyetemen az adott szak?
Melyik mellett lenne szabadidőm?
Amennyire tudtam, utána olvastam már.
Bár utóbbiról elég kevés információt találtam csak.
Érdemes ezekről a szakokról úgy gondolkodni, hogy oké, tegyük fel, hogy megvan a diplomád. És utána mi van? Hova jelentkeznél vele? Találsz jelenleg olyan állásokat a hirdetések között, amiből az jön le, hogy önmagában a szakon szerzett kompetenciákkal alkalmas vagy az ellátására vagy csak olyanokat, amihez ezer más dolgot kellene tudnod, különben vagy nem érdekel senkit, hogy milyen papírod van, vagy csak valami jó szar helyre tudod bekönyörögni magad, ahol amellett, hogy sokszoros a túljelentkezés, cukorkát kapsz normális fizetés helyett. Esetleg konkrétan nem találsz semmit.
Ha tetszenek azok a hirdetések, amiket most látsz, akkor hajrá. 3-5 év alatt nem fog akkorát változni a munkaerőpiac, hogy a jelenlegi állása ne adjon reális képet a lehetőségeidről a leendő szakmádban
Az diagnosztikaival előbb találsz munkát, klasszikus asszisztensi munkakörben, vagy kórházi laborban dolgozhatsz analitikusként, az is elég rabszolga meló, mármint úgy értve, hogy a fizetés nem a legszuperebb, még MSc-vel se, a főnököd ìgy is valami orvos lesz, nem te leszel a validáló labor vezető. Emmellett nem is túl kreatìv, mert igazából megvannak a bevett protokoll-ok, amiket követni kell a minta elemzéseknél. Viszont ha érdekel az emberi test, akkot szerintem nagyon érdekes munka tud lenni, a fennt emlìtett nehézségek ellenére!
Nos a biomérnök ennél már egy kicsit nagyobb zsákbamacska, kevésbé egzakt, hogy a végzés után mivel fogsz foglalkozni. Ez esetben is, bár már hazánkban is nő a biológiai gyógyszerek piaca és gyártása még azért le vagyunk maradva. A biotechnológiai gyógyszerek a specifikusságuk miatt a jövő, viszont jelen esetben azért a biomérnökök felvevő piaca annyira nem tág. Szóval nehezebb az elhelyezkedés. Ez esetben nem érdemes MSc alatt megállni, szóval massszìv 5-6 év tanulás, és pályakezdőként nehezebb boldogulni. Ha könnyebb elhelyezkésre vágysz akkor inkább gyógyszerésznek vagy kémikusnak érdemes menni (nem vegyészmérnöki, hanem az elvontabb kémia szakra érdemes jelentkezni), ugyanis a gyógyszergyárak/startup-ok inkább ezeket a figurákat preferálják.
Ezek alapján remélem sikeres döntést hozol majd!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!