Orvosi diagnosztikai analitikus végzettséggel milyenek az elhelyekedési lehetőségek?
Érdemes 4 évet szánni erre a képzésre? Elsősorban a Semmelweis Egyetemen érdekelne, ahol radiográfia és optometria specializációk vannak.
Minden vélemény, tapasztalat érdekel. :)
Köszönöm szépen előre is!
Szia!
Én is sokat érdeklődtem iránta, de sajnos lemondtam róla, mert levelezőn nem tudtam volna megcsinálni, mert azoknak nem jár kollégium, szóval más szakra jelentkeztem, de amit én tudok róla:
1) nagyon sűrű órarend arra az 1 hétre, szóval nem könnyű a munkáltatódnak megmagyarázni, hogy 1 teljes hétig havonta nem tudsz bejárni, mert annyira zsúfolt
2) kevés nap van kitűzve konzultációra
3) optometristaként látszerészetbe mehetsz, vagy nyitsz saját üzletet
4) radiográfusként pedig mehetsz kórházba radiológia részlegre, de ott az orvos keze alá dolgozol, szóval beteggel beszélsz, bekíséred, beállítod a gépet, megnézed a képet az orvossal es majd ő diagnosztizálja és jóvá hagyja a leletet és a képet
Hogy érdemes-e? Hát szerintem nem könnyű az biztos, mivel minden sűrítve van, prax is nehezen megoldható, ha nem olyan rugalmas a főnök... De ezek is hiányszakmák, szóval ha bírod a gyűrődést, hajrá! :)
Szia!
Nagyon szépen köszönöm a választ! :) Még én sem tudom, hogy oldanám meg ezt a fajta munkarendet (ami amúgy katasztrófa szerintem is), de nagyon érdekel. Egyelőre csak kacérkodom a gondolattal, lehet, hogy semmi nem lesz belőle.
Azt jól értem, hogy a radiográfia és az optometria is hiányszakmának számít? Mindkettő tetszik, érzelmi alapon nehezen tudnék választani, jó lenne valami racionális érvet találnom egyik vagy másik mellett. :)
Első vagyok:
Nagyon örülök, hogy tudtam segíteni :) hát pontosan nem tudom, hogy mennyire az vagy sem, csak nekem azt mondták, hogy hiányszakma, mert kevesen vállalják be pontosan ez miatt a borzasztó munkarend miatt, vagy pedig valami más egyetemen tanulják (PTE például), ahol viszont van nappali munkarend is. Szóval én szerintem mindkét irányzat az, csak lehet radiográfusokra nagyobb szükség van, mert egy látszerészet is elég arra a pár emberre, aki épp betéved, míg azon a részlegen mindig fog történni valami és kellenek a szakemberek, de ez csak az én meglátásom :)
Az optometria jövedelem és stressz-szint szempontjából is kedvezőbb választás a radiográfiánál. Ahogy előttem is írták, optometrikusként vagy saját optikus üzletet indítasz (amihez kell némi kezdőtőke), vagy esetleg egy időre egy nagyobb üzletbe elmész alkalmazottnak. Ha saját üzleted lesz, azzal jól lehet keresni. Ha viszont radiológiai területre mész, gyakorlatilag csak kórházi beosztott lehetsz, a szokásos közalkalmazotti bérezésért életed végéig. S ráadásul ott komolyan szenvedő betegekkel is találkozol majd, amely jelentős lelki terhet is jelenthet.
A havi egy-egy hét kihagyás elképzelhető rugalmasan végezhető munkával (pl. jutalékért dolgozó üzletkötőként). Kihagyásokra egyébként is szükséged lesz a vizsgaidőszakokban, mert a vizsgákra fel kell valamikor készülni, és annyi szabadságot egyetlen munkahely sem ad egy évben, ami két vizsgaidőszakhoz elegendő lehet. Ha csak nem vagy könnyen és gyorsan tanuló típus, ne gondold, hogy az esténkénti és hétvégenkénti tanulás elég lesz a vizsgák letételéhez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!