Azok, akik egyetemre mennek, hány generációra biztosítják be leszármazottaik jólétét?
Szélsőséges esetben eggyel sem, hiszen nincsen gyerek.
Van-e ezzel a kérdéssel kapcsolatban valamilyen kutatás egyáltalában? Egy háború, törvény tönkreteheti a törekvéseket, pluszban az ember egyéni döntései is.
Az egyetem nem biztosítja a jólétet még magának sem. Ezt egyetemistaként mondom.
Nem tudom, de nekem a nagyszüleim és a szüleim is mind diplomások voltak és szerették is a munkájukat. (Feljebb nem tudom, de nem hiszem)
Nem családi nyomás volt, én is szeretem, amit csinálok, és biztosan könnyebb dolgom van így, hogy ilyen közegben nevelkedtem, mintha első generációs lennék. Ami igazán számít, az a hozzáállás, támogatás, lehetőségek megadása. Ezzel tudod segíteni a következő generációt.
Amikor én középiskolás voltam 2014 környékén, átlag ember Békés megye 60-100 nettók közt keresett. Képzetlenek 60-80 nettók, szakmunkások 80-100 nettók.
Akkoriban a 120 nettós tanári fizetés gazdagnak számított.
2015ben hozzánk jött a MÁVtól toborozni kalauzokat, kocsirendezőket, és dicsekedett a HR-s nő ,hogy már nettó 100 ezer álomfizut meg lehet keresni.
Félelmetes ,hogy Pesten egy betanított munkás 200-250 nettót keres, 2014 környékén még örülhetett nettó 80 ezernek, felénk 64 ezer volt 3 műszakra, műszakpótlékot lenyúlták.
Sokáig aki panasz ,2015 környékén amikor végeztem a suliból szüleim ütöttek mérnöknek kell menni ,mert abban az időben is 3-400 nettókat kerestek a jó diplomával rendelkezők, aki panaszkodott pékként nem tudok megélni 80ezerből leordították, mit sírsz lettél volna mérnök, ehetnél a hó végén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!