Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet, hogy a madarak a Dínók...

Lehet, hogy a madarak a Dínók leszármazottjai?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor az lehetséges, hogy az a madárlét a legmagasabb fokozat/szint, ahová egy élőlény ezen a bolygón felfejlődhet az évmilliók folyamán?


A legideállisabb életforma?


Csak azért kérdem, mert az embereknek is pl. az egyik legtöbbszőr hallott, (és látott) érzett vágya az, hogy repülhessen/repülni tudjon 😀...


Én még álmodtam is ilyet, hogy repülök, többször is!🙂

Az nagyon nagy élmény!!!🙂


És még az egyik legnagyobb, és legrégebbi civilizáció is, egy sólymot IsteníTett, a Hórusz szeme misztérium(ok) korszakán.


Ezek azért valamit jelenthet...! Nem?



2022. jan. 13. 21:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Csak a fő kérdésre: úgy néz ki, hogy igen.
2022. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Thunderfairy ***** válasza:
94%
Igen. A madarak a dino-k leszármazotai. Egyesek úgy tartják hogy rendszertanilag dinoszaurusznak is számítanak.
2022. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hanem biztos!
2022. jan. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha igen, akkor az lehetséges, hogy az a madárlét a legmagasabb fokozat/szint, ahová egy élőlény ezen a bolygón felfejlődhet az évmilliók folyamán? - milyen formában értve legmagasabb?


A fejlődés nem áll meg, ez folyamatos, szóval ennél messzebb is eljutnak.


"Csak azért kérdem, mert az embereknek is pl. az egyik legtöbbszőr hallott, (és látott) érzett vágya az, hogy repülhessen/repülni tudjon" - meg hogy víz alatt lélegezzen, meg hogy halhatatlan legyen meg miegymás. Az ember olyan dolgokra vágyik, amivel nem rendelkezik. A repülés ezen egyike. Ezeket próbáljuk most kiélni a technológia segítségével.


"Ezek azért valamit jelenthet...! Nem?" - de, hogy szeretünk álmodozni, vágyakozni meg nem szerzett dolgokról.

2022. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
74%
100 százalék, hogy úgy van ahogy írod! Pont én is ezen agyalok napok óta - sajnos én aludni se tudok emiatt.
2022. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Thunderfairy amit írtál az hülyeség, nem egyesek határozzák meg annak, hogy a madarak dinoszauruszuk, hanem a paleontológia, tehát a többség. Három fajt adnak meg a dinoszaurusz meghatározásához, ezek Triceratops horridus, Passer domesticus és Diplodocus carnegii. Középső jelenleg is él hazánkban is.
2022. jan. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
26%
Mi bajod, hogy így fel vagy pörögve? Túltoltad a Monster-t? 😄
2022. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
17%
ez eddig is így volt. A csirke pl egyenesági leszármazottja a T-rexnek. Nem vicc, olvass utána:
2022. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet, hogy a madarak a Dínók leszármazottjai?"

Igen,nagy valószínűségel azok.


"Ha igen, akkor az lehetséges, hogy az a madárlét a legmagasabb fokozat/szint, ahová egy élőlény ezen a bolygón felfejlődhet az évmilliók folyamán?"

Nem, a természetben minden folyamatosan fejlődik és nincs olyan hogy legmagasabb szint. Ha azért gondolod hogy ez a legmagasabb szint mert repülnek, csak szólok hogy nem csak a madarak repülnek. Rengeteg rovar tud repülni és sokkal többen is vannak a madaraknál. A denevérek is repülnek és ők meg emlősok.


"A legideállisabb életforma?"

Olyan nincs hogy legideálisabb életforma. Ha lenne is akkor szerintem vízi élőlény ként a legjobb. 71% a Föld felszínének az víz. A bálnák is inkább vissza fejlődtek az óceáni élethez mint hogy repüljenek.


"Csak azért kérdem, mert az embereknek is pl. az egyik legtöbbszőr hallott, (és látott) érzett vágya az, hogy repülhessen/repülni tudjon 😀..."

Én azt tapasztalom hogy sokan félnek a repülővel menni.


"Én még álmodtam is ilyet, hogy repülök, többször is!🙂Az nagyon nagy élmény!!!🙂"

Én meg azt álmodtam hogy víz allat úszok és lélegzek. Nekem ez jobb élmény.


" És még az egyik legnagyobb, és legrégebbi civilizáció is, egy sólymot IsteníTett, a Hórusz szeme misztérium(ok) korszakán."

Sok más állatokat is istenitettek.


" Ezek azért valamit jelenthet...! Nem?"

Igen, hogy az emberek nagy álmodozók és nagyon jó kepzelő erejük van.

2022. jan. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 UlfOrmson ***** válasza:
100%
Igen a dinók leszármazottai. Pontosabban a maniraptora dinoszauruszok leszármazottai. Több anatómiai jegy is alátámasztja a két csoport rokonságát. A jelenleg ismert paleontológiai leletek alapján a madarak valamikor a jura alatt jelentek meg
2022. jan. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!