Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a Magyar...

Miért van az, hogy a Magyar oktatásban (főleg az alsóbb oktatásban) de, a költőkre mint valami bálványra úgy tekintenek, pedig nagy részük igen jó kapcsolatot ápolt mindenféle tudatmódosítókkal, prostituáltakkal. Mégis miért "bálványozzák" őket?

Figyelt kérdés

József Atilla

Szabad-Ötletek Jegyzéke két ülésben


..."A csecsemőket teherkocsi alá kell tenni

A terhes asszonyokat teherautó alá,,...


[link]



2021. nov. 22. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem találkoztam még olyan emberrel, aki bálványozta volna őket.
2021. nov. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Nem az életmódjuk miatt, hanem a munkásságuk miatt. Te is lehetsz bármilyen rossz szenvedéllyel, ha valami olyat teszel le az asztalra ami érték (irodalmi, képző művészeti, szobrászati, tudományi stb.) Akkor majd 50-100 évvel a halálod után téged is bálványoznak majd. Csak akkor már téged nem fog érdekelni. Én művészeti suliba jártam, így nem csak az irodalomban voltak ilyenek, hanem festők, szobrászok is. De általános iskolában még leginkább az irodalom a jellemző, így nyilván az írókat, költőket tanuljátok.
2021. nov. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Mert “nyelvében él a nemzet”. A nyelv az önkifejezésünk legfontosabb eszköze. Az írók, költők pedig az önkifejezésünket fejlesztik. Hát ezért.
2021. nov. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Miért van az, hogy a magyar oktatásban egy ember felnőtt korára nem jut el addig, hogy a magyar melléknév nem nagybetűvel írandó? ( És akkor a többi helyesírási hibát nem is említem.)


A kérdéshez:

Mi köze egy költő életművének a magánéletéhez? Ha reggel állsz a megállóban, és egy olyan buszsofőr jön aki előző éjjel kurvázott, nem szállsz fel?

A linkelt szöveget meg akkor sem értenéd meg, ha megdupláznád az IQ-dat. Ez nem sértés akar lenni, csak megállapítás.

2021. nov. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%

Részben igaza van a kérdezőnek. Én is emlékszem hogy még általános iskolában mekkora bálványok voltak a költők, írók irodalom órán. Az életükről csak annyit kellett tudni, hogy mikor, hol születtek, hol tanultak, mikor haltak meg stb. És tényleg mint valami istenek, úgy beszéltek róla.

(Ez mondjuk saját tapasztalat. Az én magyartanárom szó szerint szerelmes volt Petőfibe)

Azért ez középiskolában megváltozik. Ott már bőven van szó a költők magánéletéről is, hiszen a magánéletüknek nagy hatása volt a műveikre is.

Egy szó mint száz, általánosban még eltudják hitetni a gyerekekkel a költök "tisztességét", később már a a teljes igazságot is meg lehet ismerni.

Ez van🤷‍♀️

2021. nov. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!