Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki szeretnék iratkozni az...

Ki szeretnék iratkozni az egyetemről, mik lesznek a következményei?

Figyelt kérdés

Első féléves vagyok, családi okok miatt ki kell iratkozzak és ezt az évet halasztom, és az alábbi dolgok érdekelnének

Miután megszűntettem az egyetemmel a hallgatói jogviszonyomat, utána csak a Felvin simán újra beadom a felvételit egy másik egyetemre, és kb mintha frissen érettségiztem volna újra felvehetnek ha megvan a pontszámom, és így ez a félév csak annyit számít bele hogy egy államim levonódik?

A másik pedig hogy az átvételi eljárásról ezt írja pontosan : "Az átvételi eljárás alatt a hallgatónak az átvételi döntést követő beiratkozásig vagy bejelentkezésig folyamatos jogviszonnyal kell rendelkeznie, ellenkező esetben az átvételről szóló döntését a felsőoktatási intézmény visszavonja.” Ez pontosan mit takar?



2021. nov. 6. 18:39
 1/2 anonim válasza:
2021. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy egyetem átveheti a hallgatót a kérelmére, ha megfelel az ott előírt feltételeknek és egy másik egyetem hallgatója. Tehát ha kijelentkezel, nem kérhetsz átvételt egy másik egyetemre. Csak újra felvételivel juthatsz be.
2021. nov. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!