Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1,5 év alatt fel lehet készüln...

1,5 év alatt fel lehet készülni 2 emelt érettségire és 2 nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

legkésőbb 2 év múlva szeretnék továbbtanulni egyetemen.

25 éves vagyok, az érettségim már meg van, de elég gyenge lett. Biológiából illetve pedagógiai ismeretek -ból szeretnék minimum 80 %-os emelt érettségit szeretni... úgy érzem pedagógia könnyű lesz, mert elég jól megy, azt 2022 tavaszán szeretném megcsinálni. a bioszt pedig 2023 tavaszán.

2 nyelvvizsgát szeretnék, angolból és olaszból. angolt tanultam, érettségim van belőle, de alap szinten vagyok jelenleg, mert nem nagyon foglalkoztam vele mostanában,

az olaszt pedig teljesen nulláról kezdem.

igazából, ha csak egy nyelvvizsga sikerül akkor is lehet hogy lesz elég pontszámom, de meg szeretném próbálni mind a kettőt letenni 1.5 éven belül.

szerintetek lehetséges hogy sikerül jól felkészülnöm ezekből?

angol tanárhoz januártól járnék, olasz tanárhoz, majd jövő szeptembertől.. (azt addig itthon önaállóan tanulom)

lehet hogy majd jövő ősszel egy biosz tanár segítségét is kérem, hogy tökéletesen fel tudjak készülni az érettségire. de addig is a bioszhoz a középiskolai könyveim vannak meg, és van egy emeltszintű érettségire felkészítő feladatgyűjteményes könyvem is..



2021. nov. 2. 03:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Pedig a német is szép nyelv :) de akkor tanulj olaszul, mehetsz később akár önkéntésnek is EVSsel így olasz nyelvterületre. Szóval ennek is megvan sztem az előnye, nem csak az angol német párosnak
2021. nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!