Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A középszintű érettségikkel...

A középszintű érettségikkel kapcsolatban mennyie gyakran fordul elő a tanárok részéről bármiféle csalás?

Figyelt kérdés
Azoknál, amiket a tanuló a saját iskolájában tesz le, legyen az a vizsga bármely pontján (előtte, közben, javításkor stb.). Milyen eseteket ismertek?

2021. okt. 22. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mi anno angolból 5 csoportba voltunk osztva, és a másik csoport tanára mesélte, hogy ő szokott úgy csalni, hogy igaz-hamisnál például ha hamis, akkor az igazat átjavítja hamisra, és mondta is a csoportjának, hogyha nem biztosak a megoldásban, akkor csak írjanak mindenhova T-t, és ha jó akkor jó, ha nem, akkor átjavítja F-re. Meg igazából az ilyen 1 betűt írós feladatoknál is át szokta elvileg művészkedni a betűket a helyes megoldásra, de az igaz-hamis a legkézenfekvőbb ilyen esetben. Aztán nekünk szakmából is kötelező volt érettségizni (most májusban érettségiztem), és ott is az igaz-hamisnál szintén ilyesmi volt az elképzelése az osztályfőnökünknek, hogy I-t mindenhova, és ha rossz akkor átjavítja H-ra. Ha jól emlékszem, voltak még ilyen trükkjei, de már nem igazán emlékszem. Matekból viszont volt az, hogy nagyon szigorú volt a tanárunk, annyira, hogyha nem a javítókulcsban leírtak szerint jártunk el, akkor nem is adott pontot. Az, hogy ki csal, s ki nem, azt tanára válogatja, de szerintem aki akar, az tud úgy csalni, hogy közben nem bukik le.
2021. okt. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
88%
Kb 10 éve nagyon rosszul álltam anyagilag. A az érettségi megírása után megkeresett egy diák, hogy neki sok pénzt megérne a matek kettes. Belementem és négyszemközt kitöltöttük az érettségijét elégséges szintre. Neki lett érettségije nekem meg egy kis pénzem. Nem vagyok rá büszke, de akkor éhen haltam volna.
2021. okt. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!