Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Moodle(elearning) testben...

Moodle(elearning) testben tényleg nézik ha máshova kattintok?

Figyelt kérdés
Az egyetem ahova járok azzal ijesztget minket hogy a moodle nevű rendszerben amikor megnyitom a tesztet egy úgynevezett "secure browser" lap nyílik meg és ha onnan elkattintok minden leír az oktatónak a végén az összesítésben amennyiben lekéri. És megbuktat, ez lehetséges úgy ha nem engedélyezek semilyen programot hogy fusson a gépemen stb?

2020. dec. 10. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Már több zh-m, vizsgám is volt Moodle-n keresztül és el lehetett kattintani, nem derült ki. Volt viszont egy elővizsga, szintén Moodle-n, aminél le kellett tölteni egy Safe Exam Browser nevű bővítményt, kezdésnél is arra a gombra kellett kattintani, hogy ezen kereszül indítsa a vizsgát és ez megnyitott egy új, teljes képernyős ablakot, amiből egészen addig nem lehetett kilépni, amíg le nem adtad. Szóval itt ha akartál volna se lehetett elkattintani. Ha erről volt szó, akkor tényleg létezik ilyen, de ennél látod előre, hogy ezen keresztül folyik a vizsga, neked is kell engedélyezni (olyan nincs, hogy nem engedélyezed, mert úgy meg nem lehet levizsgázni). Tehát nincs benne meglepetés, hogy tudsz-e csalni vagy nem.

Secure browser-t nem ismerek, nekünk ilyen még nem volt, de elképzelhető, hogy ez is valami hasonló. Ha semmilyen bővítményt nem kell engedélyezned, akkor viszont magától nem fog működni, az a része szerintem csak ijesztgetés.

2020. dec. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen megnyílik egy lezárt jellel ellátott vizsgafelület de elkattíntani ellehet illetve azt nyitsz meg a háttérben amit akarsz, amit itt észrevettem a felugró ablaknál hogy új oldalt nem lehet azon belül megnyitni illetve másolni beilleszteni de csak ennyi. Nem kell semmit letölteni meg semmi. Egyszerűen egy lakattal ellátott browser jön fel.
2020. dec. 10. 22:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor ez nem ugyanaz lesz, de abból kiindulva ami nálunk volt, nem hiszem, hogy kamu lenne. Az engedélyezés meg lehet csak annyi, hogy rákattintasz, hogy ebben nyissa meg a vizsgát, szóval ezek alapján én biztos nem merném kipróbálni, hogy mit is tud.
2020. dec. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kamu informatika karon vagyok tanuló. Ha valahol megtudják oldani ezt az nálunk lenne és már nekünk is mondtak régebben hasonlót.


Azóta minden vizsgán kikattintok az ablakból még sem történt semmi.

2021. jún. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!