Szakdolgozatban a szakirodalmi áttekintésbe kell saját gondolatokat írni?
Megírtam már nagyjából az irodalmi áttekintést, csak angol nyelvű forrásokat használtam, mert magyar kutatások nincsenek. Úgy csináltam, hogy ami lényeges volt, valahol 2-3 mondat, máshol 2-3 fejezet, azt átvettem, megcseréltem a mondatok sorrendjét és a szavak helyett is inkább nem a közvetlen fordításból fakadóakat használtam, hanem rokon értelműeket. Szerintetek jó ez így?
Meg nem igazán tettem ebbe a részbe (szakirodalmi áttekintésbe) saját gondolatot. Ez probléma lehet?
Konzulensem kvázi nem létezik, nem tudok vele év eleje óta időpontot egyeztetni, mert nem ér rá.
Attól függ, hogy akarod "tálalni" :D
Mármint olyan struktúrában, ahogy a forrásodban van? (Mert úgy nehéz). Vagy más szempontok / szerkezet szerint? Én is írtam már olyan témáról, ami tele volt adatokkal meg fix dolgokkal, én azt csináltam, hogy készítettem egy vázlatot, és a felhasználni kívánt dolgokat oda szúrtam be, ahová az én vázlatom szerint illet. Így a legtöbb forrásnál az egyes citált mondatok elváltak egymástól, mert az egyik ide került, a másik meg oda.
Vagy a te esetedben pl. az adatokból csinálhatsz egy táblázatot, azt lehivatkozod rendesen, pihenteted 2-3 napot, majd a táblázat alapján fejből írsz hozzá egy elemző / összefoglaló szöveget.
Nem plagizálok, mindent lehivatkozok. Amúgy felpontoztalak mindenhol.
Szaktársam azt mondta, hogy ennyi szakdogát úgy sem olvasnak el részletesen, főleg hogy idegen nyelvű forrásokat használtam, és nem lesz probléma, hogy hosszabban írtam egy forrásból, én mégis aggódom miatta.
8. vagyok
Ha így magadra hagyott a konzulensed, akkor esetleg nem tudsz azon a tanszéken, ahol írod, pl. a doktoranduszoktól segítséget kérni?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!