Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működik egy zárótanítás?

Hogyan működik egy zárótanítás?

Figyelt kérdés
Kell évfolyam és tantárgy, amit gondolom tételként "húzok", vagy rámosztanak. Aztán a tanmenetnek megfelelő tananyagot kell tanítani, vagy az is véletlenszerű? Tervezetírásra mennyi idő van, meg úgy általában felkészülni?
2021. máj. 3. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy megy minden, mint a hosszú gyakorlat bármelyik órája, csak vizsgatanítás a neve. Olyan nincs, hogy tételhúzás, miért lenne?
2021. máj. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Messze vagyok még tőle, csak érdekel :) Ebben az esetben valaki rábök, hogy akkor a kedd 4. óra ének, vagy szerda 2. óra olvasás lesz a zárótanítás tanórája?


A gyakorlatomat választott iskolában fogom tölteni, de a zárótanítás pedig gyakorló iskolában van. Ott nem leszek képben, hogy éppen hogy haladnak, hol tartanak, illetve lehet, hogy teljesen más évfolyamra "osztanak be", mint akiket előtte hetekig tanítottam.

Egyáltalán pl a hosszú gyakorlaton jellemzőbb, hogy ez ember adott osztállyal, évfolyammal van, vagy mozog a 4/6 évfolyam között, ahol taníthat? (zárógyakorlaton is tanítunk felsőben? Lehet, hogy éppen 5-6.-os órát fogok kapni zárótanításra?)

2021. máj. 3. 11:03
 3/14 anonim ***** válasza:
Én választott iskolában voltam és ott is záró tanítottam. Kaptam bizonyos osztályokat és azokat tanítottam egész évben, nem ugráltam az osztályok között. Kijött oda az a tanár, akihez felvettem a tárgyat Bp-ről vidékre.
2021. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi.

Én nem kapom, hanem nagyjából választom az osztályokat. Mivel nem gyakorló suli, így ugye nem köteles egy tanító sem foglalkozni velem. Szóval leginkább igyekszem olyanokat választani, akik szimpatikusak, barátságosak... így pl teljesen más évfolyamon tartok magyart, mint környezetet, éneket, megint másol matekot, tesit. Legalábbis eddig így volt a gyakorlatok alatt.

2021. máj. 3. 11:36
 5/14 anonim ***** válasza:
Nagyon csodálkozom, hogy olyan iskolába lehetett menni, ahol nincs mentor tanári végzettségű tanár, aki vezeti és felügyeli az egész gyakorlatot és annak szakmai minőségét. Nem tudom melyik egyetem ahol tanulsz, de nem sokat törődnek ezek szerint a gyakorlati képzéssel.
2021. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Levelezősként nem az egyetem gyakorló iskolájában töltöm a gyakorlatomat, hanem általam választott iskolában. Ez gondolom máshol is így van, és ez nyilván mindenkinek a "helyi" iskola, ahol van ismerős, rokon, barát, oda járt gyerekként, esetleg jár oda saját gyerek.
2021. máj. 3. 11:54
 7/14 anonim ***** válasza:
Nincs így! Nem oda megyünk, ahol barát, sokon stb. tanít, hanem ahol van egy képzett mentor is aki felügyeli az egész gyakorlatot. Ezek szerint nálatok mindegy, hogy ki mit művel abban az egy évben, csak a Nap meg ne álljon. Nálunk független attól, hogy nappali vagy levelező a képzés rendje, akkor sem lehet bárhová menni.
2021. máj. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

GFE: "A tanítási órákat a választott gyakorlóhelyen kell végezni. Javasoljuk, hogy a lakóhelyén vagy a hozzá legközelebb eső általános iskolában kérjen lehetőséget iskolai gyakorlatainak megoldásához. Ha képesítés nélküli tanítóként, napközis nevelőként dolgozik, akkor gyakorlatát a munkahelyén végezheti. "


PTE: "A gyakorlat színtere: Gyakorlóiskola/ választott külső iskola" illetve "Időkeret: (két hét) Nappali tagozaton: 45 óra, levelező tagozaton: 14 óra Megjegyzés: Levelező tagozaton a hallgatók ezt a gyakorlatot külső választott iskolában teljesítik."


EJF: "Aki nem tanít, annak az általa választott iskolában kell a tanítási gyakorlatot elvégezni."


JPGYK: "Külső gyakorlati képzőhelyre a hallgató is tehet írásbeli javaslatot (lakóhelyhez közeli

intézmény, nagyon tagolt intézményi hálózat stb.) az Intézetnek. "


Hirtelen ezeket találtam guglival, de nyilván ha beleásnám magam a tanító képzéseket folytató iskolákba, lenne még.

Nekem azért fura, amit írsz, mert egy levelezőstől (aki nagy eséllyel család és munka mellett csinálja) nem reális elvárás, hogy félévente napokat, heteket töltsön (lakjon?) az egyetem városában, az általa kijelölt iskolában. És ez így is van rendjén.


Szerintem levelezősként már nem azon a szinten van az ember, hogy "mindegy, mit művel", hiszen messze más a motiváció, min 18-20 évesen.

2021. máj. 3. 14:06
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia

Eljutottál már a zárótanításig?

2023. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, szeptember óta már tanítok is ugyanott :)
2023. nov. 13. 19:21
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!