Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire ritka hogy az ember...

Mennyire ritka hogy az ember 21 évesen érettségizzen? Van más is így? Ennek ellenére azért nem lógok ki a sorból ugye?

Figyelt kérdés
Májusban érettségizem és már be fogom tölteni a 21. évemet is. Ennek az az oka, hogy volt egy komoly iskolaváltásom 17 évesen. Eredetileg egy nyelvi előkészítős szakra jártam, azonban az ott 9. évben olyan szaktantárgyak jöttek be, amikre képtelen voltam jó érdemjegyeket kapni. Rendkívül megviselt a tantárgyaim romlása és úgy éreztem annál az iskolánál nincs jövőm. Végül átmentem egy teljesen más szakra egy másik intézménybe. Itt sokkal több sikerélményem van (bár igaz, hogy gyengébb iskola). De itt például 9.-ben 3,9-re kaptam oklevelet, és minden évben erősebb tanulmányi átlagom lett több évben 3-as volt a leggyengébb érdemjegyem év végére. Úgy érzem itt visszataláltam önmagamra. Az egésszel csak az a gond, hogy mivel 17 évesen kezdtem újra már elég "veterán" lettem. Igaz kinézetem alapján nem tűnök annyinak mert talán fiatalabbnak nézek ki és nem vagyok annyira érett viselkedésű mint mások lenni szoktak erre a korra. Csak az érzés fura nekem, hogy mennyire más egy ilyen idősnek lenni.

2021. ápr. 27. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad emiatt rosszul. Ismerek olyat én is, akivel egyszerre érettségiztem én 18 voltam ő 21 senkit nem érdekelt. Valamint van aki idősebb korában újraír 1/2 érettségit, azok is a 18 évesek közé ülnek be 30 évesen. Ott a tudásod mérik fel, nem a korod akár szóbeliről akár írásbeliről beszélünk. Amikor kémiát írtam egy 30 év körüli férfi írt mögöttem. Ebben nincsen semmi szégyenlnivaló, magadra és a célodra koncentrálj.
2021. ápr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem kicsit szokatlan, azért mégis van kb 3 év közted és az átlag végzősök között, de ez csak nappali képzésen igaz. Szerintem az soha nem szégyen, ha valaki tanul, nem lógsz ki a sorból
2021. ápr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtató szavakat.
2021. ápr. 27. 08:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért nem szokatlan, mert én is majdnem 20 voltam, amikor érettségiztem. Évvesztes is vagyok, valamint 5 éves nyelvi gimis voltam, és a felsőbbévesek közül is voltak olyanok, akik anno 20-21 évesen érettségiztek. Nincsen ebben semmi szégyellnivaló vagy bármi gond, ne érezd magad rosszul emiatt. Senki nem fog rá megjegyzést tenni, itt a tudás, nem az életkor a fontos :)
2021. ápr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Cuki vagy! Én 23 évesen fogok most érettségizni és sosem szégyelltem. Esti gimibe járok és van itt minden korosztály (18 évestől 60 évesig). Sok sikert majd az érettségihez!
2021. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!