Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az iskolákban miért nem...

Az iskolákban miért nem tanítják hogy hogyan legyünk milliomosok vagy milliárdosok?

Figyelt kérdés

2020. szept. 24. 15:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyik iskolára igazak ezek de inkább a legkevesebbre mint a többre. Pont ezeket nem tanitják az tuti
2020. szept. 24. 20:59
 12/19 anonim ***** válasza:
83%

Ha érettségiig nem tanulsz meg minimum problémát megoldani, akkor nagy valószínűséggel a te készülékeddel nem oké valami, és jó fedősztori kell, hogy egyáltalán engedjenek érettségizni. Persze, mesélik, hogy ilyen könnyű meg olyan egyszerű. De kinek is? Aki csak hallgat, meg mellébeszél, mint egy titkosügynök, annak inkább elhasalni könnyű.


Másik dolog: ahhoz, hogy legalább azt a pár alapklisét megtanuld, amivel a szokásos feladatoknak neki tudsz látni, oda kell figyelni, ki kell ragadni a lényeget, foglalkoznod kell azzal, hogy mitől lesz könnyű érteni, csinálni, és bele kell fektess némi háttérmunkát könyörtelenül, hogy ne maradj le. És ugyanez kell, amikor a saját lábadra állsz. Nyilván kiterjedtebben, és még annál is elkötelezettebben, mint ahogy felsőfokon megszokod, de elég egyenesen visznek az önállóság felé.


Ha csak reagálsz mindig ahelyett, hogy behelyeznéd egy nagy egészbe az aktuális problémákat, akkor pont lemaradtál erről. Ha nem arra törekszel, hogy megkönnyítsd magadnak a megértést, hogy minél jobb hatásfokkal tanulj, hogy teljes figyelmeddel, konstruktívan állj az egészhez, és szemrebbenés nélkül maximálisan "kihasználd", elsajátítsd, amit adnak, akkor mégis honnan jön az életre készülés gondolata?


Azt most ne taglaljuk, hogy hány új milliárdos kellene ahhoz, hogy elinflálja a mai nagy halak vagyonát, és hogy végre a minimálbér is milpengőben mérődhessen... Mondjuk, hogy a milliárdos ott kezdődik, hogy akár iskolában, akár máshol, jellemzően jó pénzekért, begyűjti fejbe azt a tudásanyagot, amivel összetett helyzetekben előre vihet nehéz ügyeket. A sima fejszámolástól kezdve az üzleti-pénzügyi működések zsigeri átlátásán át az előrehaladott és folyamatosan használt pszichológiai és kommunikációs eszköztárig csomó mindent. A suli megad egy kezdő felkészültséget, és bőséges alkalmat biztosít arra, hogy kiismerd magadat, hogy hogyan tanulhatsz kevés időben hatékonyan, hogy mi érdekel jobban, és hogy az önálló ténykedés felé tereljen, ha partner vagy benne. Kezdő szinten nem kell csodát várni nyilván. Nem iskolában fogod tudni megtanulni a tervezett milliárdossá válásod alapjait se, hanem a konkrét tevékenység, a szívások és kudarcok végeláthatatlan sora és a jellemed fejlesztése lesz a kulcs. Ez egyik se suli téma, de nem árt, ha nincs elveszve az ember egy szaros vizsgán is, hanem megy előre, mint a gőzmozdony, és kiveszi a maximumot abból, amit olcsón kap, épp amikor még az agya is erre van berendezkedve.

2020. szept. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

Véges számú pénz van a gazdaságban, világban, épp ezzel van biztosítva annak értéke és értékállósága. Ezek jobb esetben a gazdaságban keringenek: elmész dolgozni, pénzzel megváltják az idődet és a szaktudásodat, amit aztán el is költesz javakra, amiből azok előállítói és kereskedői profitálnak, majd ezt ők is elköltik és így tovább. Ha a rengeteg pénz a bankszámlán áll, az még a jobbik eset, akkor a bank azt kihelyezi hitelbe - így visszajut a gazdaságba. Viszont ha otthon tartod a széfben, az a pénzmennyiség kiesik az üzleti élet vérkeringéséből.

Mivel pénzből az MNB által szabályozva korlátozott mennyiség van, ezért zéró-összegű ügylettel lehet pénzhez jutni - tehát ha valaki gazdagodik, okvetlenül mások szegényednek. Ebből következik, hogy nem lehet mindenkiből gazdag és egyes emberek gazdagsága és gazdagodása további egyenlőtlenséget szül.

Szerintem az a fontos, hogy az ember megtalálja a helyét a világban, hasznos része legyen a társadalomnak, és tudjon teremteni olyan anyagi biztonságot a családjának, amire valóban szüksége van.


Visszatérve a kérdésedre: Azért nem tanítják az iskolában, mert erre nincs recept, kevesek "kiváltsága", és a gazdasági berendezkedésünk nem is teszi lehetővé, hogy sok gazdag ember legyen.

2020. okt. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
32%
Itt úgy látom jó sok hülye van. Az iskolában a kérdezőnek van igaza,nem tanítják hogyan fektesd be a pénzed csak azt tanítják amit nem fogsz használni a büdös életben.Maximum azt elmomdják hogy keress egy munkát aztán csá de azt nem hogyan legyél vállalkozó. A nagy amerikai milliárdosok nem értenek egyet az amerikai oktatással pedig csak megsugom hogy az sokkal jobb mint a magyar.
2021. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Áh, végre egy okos :)
2021. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
49%
15-ös nem tudom hogy egyetértesz velem vagy ez inkább irónia volt
2021. júl. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
49%

16-os. Remélem s 14-es ironizált. :D De viccet félretéve:

Azért az barokkos túlzás, hogy az iskolában nem tanítanak semmi olyat, amit az életben használhatsz. Lehet, hogy mondjuk a biológia órán tanultakból semmit sem hasznosítasz, de egy orvos igen. Vagy fizikából és matekból, amit szintén sok területen használnak. Ezek az alapműveltség részei, amivel aztán bármilyen irányba el lehet indulni. A nagy amerikai milliárdosokat nem keverném ide, hiszen közöttük is van rengetegféle ember, iskolázott és kevésbé iskolázott egyaránt. Aki sikeres üzletember lett, nem attól lett az, hogy nem tanult az iskolában.

A témához kapcsolódóan érdekes film volt Az alapító c. mű, ami a McDonalds felfutásáról szól. Kendőzetlenül mutatja be, hogy a sikeres üzletemberek sokszor mennyire gátlástalanul gázolnak át mindenkin és mögöttük jellemzően egy romokban lévő család van. E mögött sokszor szerintem veleszületett személyiségjegyek és egyedi intuíciók állnak, mint iskolában tanulható-tanítható tudás. Ha egy vállalkozás igazán sikeres és nagyra nő, közben rengeteg más vállalkozást tipor el. Egyszerűen nem lehet mindenki sikeres és milliárdos.

2021. júl. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Aztán a valóság meg úgy néz ki, hogy az embereknek vagy 20-30%-a élete során legalább egyszer belebonyolódik a vállalkozósdiba. Jópáran elég komolyan is. Utóbbiak 1-2%-a jut majd valamire, és ez nem külső okok miatt van. A legjellemzőbb, hogy nincs terv, vagy nincs köszönőviszonyban se a terv a valósággal. Ha esetleg mégis oké a terv, akkor az adaptáció, vagyis a tapasztalás és újratervezés készsége hiányzik, aztán emberünk elvérzik az első komolyabb valós akadálynál vagy váratlan fordulatnál. És elég sok esetben ez is oké lehet vagy lehetne, csak olyan csábító egyszer csak hirtelen abbahagyni. Maradt még pár százalék. Közülük sincs mindenkinek szerencséje, és akad olyan is bőven, aki kevés oda, és még vakfoltja is az, amiben kevés, tehát meg se bíz vele senkit, hogy vigye már azt, ami neki marhára nincs meg. Aztán ott az az 1-2%. Szerintetek mekkora hányaduk az, akinek első nagy nekifutása az adott üzlet, és beindul, és fenn is tudja tartani?
2021. júl. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Van igazság abba amit a milliárdosokrol mondasz de én szarnak tartom az oktatást
2021. júl. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!