Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen mit jelent a vizsgak...

Egyetemen mit jelent a vizsgakurzus, meg a gyakorlat?

Figyelt kérdés
Az előadások és a gyakorlat között mi a különbség? Ezek mind kötelezőek?
2020. aug. 29. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgakurzus azoknak van, akiknek megvan az aláírásuk (jogosultak vizsgázni), de az adott félévben nem mentek el vizsgára, vagy nem sikerült nekik. Olyankor nem kel az egész tárgyat újra végigcsinálniuk, csak vizsgázni kell menniük.

Előadás: elméleti anyagot ad le a tanár. Sokszor több szakmák összevonva. Tanár függő, figyeli-e a jelenlétet, többségében nem teszik kötelezővé, kivétel persze a ZH napok.

Gyakorlat: kis létszámú, nálunk ide tartoznak azok a tárgyak, ahol van konkrét gyakorlati elsajátítani való, a nyelvi kurzusok, vagy például valamelyik tárgyhoz tartozó számítások gyakorlása. Itt már többnyire maximálva van, hogy hányszor hiányozhatsz.

2020. aug. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vizsgakurzus - nincs semmilyen évközbeni előadás, csak vizsga vagy vizsgák a vizsgaidőszakban

Gyakorlat - elméleti anyag mellett gyakorlati anyagrész is van (vagy akár csak az)

2020. aug. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A gyakorlatok kötelezőek, megvan szabva hányszor lehet hiányozni. Itt neked is dolgozni kell óráról órára. Lehetnek szorgalmi időszakban zh-k is.

Az előadások nagyrészt nem kötelezőek, de a tanár dönthet úgy, hogy katalógust irat. Itt a tanár beszél, és a vizsgaidőszakban vizsgázol.


Vizsgakurzust akkor vehetsz fel, ha pl. nem sikerült egy előadás/gyakorlat és a tanár meghirdeti ebben a formában. Ilyenkor nincs konkrét óra belőle, hanem előadás esetén vizsgaidőszakban teljesíted, gyakorlat esetén a tanárral megbeszéled.

2020. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még nem teljesen világos. Ha az előadás nem kötelező, akkor abból is van vizsga? Vagy az csak a gyakorlati órákon?

2020. aug. 29. 22:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Az előadáson általában több szak összevonva szokot lenni szóval száz felettei létszám, ezzen csak általában magyaráz a tanár elméletett.

Van a szeminárium ezen az elméletett gyakorlod is pl. Matek előadáson halgatod az elméletett itt pedig számolsz is. Itt általában kisebb csoportok vannak kb. 15-40 ember.

Aztán van a gyakorlat ez általában olyan szakokon van ahol igényli ezt a szak pl. Kémia laborgyakorlat. Általában itt is ilyen kb. 15 ember szokot lenni.


Az előadás nem szokot kötelező lenni de vannak olyan tanárok akik írják a jelenlétett és ha lássák hogy nem voltál és úgy mész vizsgázni hát nem jó szemmel nézik.

A szemminárium és a gyakorlat minden esetben kötelező de 3 órát talán hiányozhatsz de ezt általábana megtartott órák száma szerint határozzák meg hogy mennyit hiányozhatsz, de valamelyik tanár ez után csak orvosi igazolást fogad el hogy miért hagytad ki.

2020. aug. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4: Ez tanár-, és tárgyfüggő. Számonkérés mindig van.

Például van, hogy egy tárgyhoz tartozik elmélet, és gyakorlat is. Akkor nincs külön a kettőből számonkérés, hanem csak a tárgyból. Ez lehet beadandó, vagy ZH, vagy vizsga, vagy ezek kombinációja, de olyan is van, hogy egy előadást kell tartani.

Ha van külön gyakorlat, akkor ezek a félévközi számonkérések többnyire a gyakorlati órán szoktak lenni. De van tanár, aki szereti akkor, amikor előadás van, mert nagyobb a terem, és egyszerre le akarja tudni.

Vannak tárgyak, ahol csak előadás van, nem tartozik hozzá gyakorlat, ott értelemszerűen, ha van ZH, akkor az előadás időpontjában van.

Attól, hogy egy tanár nem foglalkozik azzal, hogy bemész, vagy nem, a tárgyi követelmények ugyanúgy adottak, amiket teljesíteni kell.

2020. aug. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előadás anyagát is kötelező tudni, csak nem kötelező bejárni.

Nálunk például matekból a harmadik félévben levő szigorlaton kérdezik az első három félév előadás anyagát, előtte pedig csak gyakorlati zhk vannak.

De például volt óra, ahol az elméleti zht ki lehetett váltani egy gyakorlati házifeladattal, és így nem is kellett az előbbire tanulni.

Volt óra, ahol félév végén nagy vizsga volt az elméletből.

Legjobb, ha első nap mindenről részletesen informálódsz.

2020. aug. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!