Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért vannak ennyire az...

Miért vannak ennyire az emberek az otthontanulástól kiakadva? Mmint a szülők.

Figyelt kérdés

Tisztázzuk. 35 éves anyuka vagyok, irodában dolgozom. Van két lányom, egyik idén volt elsős, másik most szeptemberben megy majd elsőbe.


Na. Ismerőseim közül mind nyafognak, hogy úúristen nem bírják, hogy milyen borzalmas, alsós gyerekem itthon van úúristen úristen..

Akkor nekem hogyhogy nincs elegem? Bekapcsoltam a Teams-et, a többi már a tanár dolga. Jéé működik a dolog. Egy percet nem kellett tanulnom a (nagyobbik) lányommal. Egy percet se!

Egész nap lustizhatok, mert munkám... hát az éppen nem volt. Szar volt, nagyon, de itt vagyok, túléltem.


Számomra egy álom volt! Egész nap semmi dolgom, itthon b*szhatom a rezet ahogy mondani szokás.


A gyerekeknek mégjobb! se suli se ovi. A nagyobbik szépen részt vett az órákon, amiket az osztályfőnökkel megbeszéltünk. Sok volt az adminisztráció, de megérte. google classroomban a feladatok, plusz a Teams-es órák. A "házi" nem volt, csak annyi amit normálisan kapni szoktak. Abban szoktam segíteni neki természetesen, ha nehéz. De itt azt se kellett.. Fanni (idősebbik, az iskolás) állítása szerint sokkal jobb volt, hogy Gabi néni feje mellett tudott rajzolni (digitálisan).



Az ég világon semmi ok nincs rá, hogy a szülők azon nyafogjanak, hogy nagyn nehéz. Alsóban EGY tanár van! mindent megold. A szülőknek csak annyi a dolguk, hogy bekapcsolják a teams-et. Kivéve ott, ahol a gyerek már tudja.

Felsőben meg már rég nem a szülőnek a dolga, hogy ezeket intézze.


2020. júl. 31. 20:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

Mert sokan most jönnek rá, hogy nem annyiból áll a gyereknevelés, hogy bekrom az iskolába és majd a tanár el van vele.:D Én is hallgathattam a munkahelyemen az eddig a "Miért nem akarsz gyereket? Teljes lenne az életed!" Meg az "Én gyerekem a legkülönlegesebb gyöngyszem a világon" anyukákat, hogy mennyire ki vannak, mert nem áll neki a gyerek magától tanulni, vagy nem érti az anyagot és foglalkozni kell vele. Vagy csak hisztizik otthon.

Nyugodtan pontozzatok le, biztos vannak családok, ahol nem ez volt/van, de ezt nem egy anyuka panaszkodta nálam...

2020. júl. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

10. khhm. úgy értettem, hogy nem volt munkám, hogy PÉNZT nem kaptam. Dolgozni ugyanúgy kellett csak kevesebbet. :) Mégis volt időm :)

Reggel fél nyolckor be kellett jelentkeznek a konferencián zoomon. az tartott 3 órát. Aztán főztem ebédet, odaadtam a laptopot a lányomnak. ő használta 4-ig. Aztán újra én. Mégis boldogultam. És mégsem kaptam pénzt.

2020. júl. 31. 21:23
 13/21 A kérdező kommentje:
10. amúgy megtehetted volna, hogy nem dolgozol. ha már "ennyire rossz". tickel a szemed? az súlyos. Valamin változtatni kell. Suliba nem dobhatod a gyereked. Munkát viszont abbahagyhatod.
2020. júl. 31. 21:25
 14/21 anonim ***** válasza:
44%

mondom én, empátiád nulla. Van ilyen, csak hát... fura :)

Nem, nem mindenki hagyhatja abba a hivatását.


S az én munkám nem abból áll, hogy jó, hát akkor pár órát lógatom a lábam. :)


Nagyon szép estét kívánok neked! Kerüljön el a gond és baj! :) Természetesen némileg szerencsés is vagy, hogy gőzöd sincs, miről beszélek :)

2020. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Van fogalmam róla, hogy miről beszélsz. Nem két centet kell hagyni hó végére és akkor meg sem konnyan a 3 hónap kiesés...
2020. júl. 31. 21:38
 16/21 anonim válasza:
59%
Jaj kérdező, kerlek,inkabb ne folytasd!
2020. júl. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%

igen, tudom, hogy nem tudod, miről beszélek...


Mi jó élünk, kedves, emiatt ne aggódj. Férjem és én is vezető beosztásban vagyunk, plusz vállalkozásunk van. Te alkalmazott lehetsz, azért nem érted. Nem kell senkiért és semmiért felelősnek lenned, az természetesen más.

De kicsit úgy érzem, hogy ezt az egészet direkt generálod :) úgyhogy szia, szórakozz mással :)

2020. júl. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Én alkalmazott vagyok igen. A férjem cégében. :) Azért írtam irodát.
2020. júl. 31. 21:46
 19/21 anonim ***** válasza:
46%

Hát örülj neki.

Tudod nem mindenki ült otthon ölbe tett kézzel.

Én egyetemista vagyok,de az öcsém alsós. Anya,apa hazaesett este 5kor és utána nézték át a házit,órai munkát. Amit nem értett,nekik kellett elmagyarázni,stb. Utána még házimunka és társai. Szóval nekik nem nagyon tetszett. Plusz aggódtak is érte. Hogy miért?


Teljesen elazokik a társas élettől,nem találkozik a barátaival itthon ül egész nap,az edzések is elmaradtak. Nem volt minden nap órájuk és egy kisiakolás mit csinál? Játszik a számítógépen.

Éa ez jó? Hát baraomira nem!


Tehát az,hogy nem élhet rendea diákéletet szeeinted rendben van és örülni kellene,mert hát csak otthon van semmittevésben.

Ez nem segíti a gyerekek fejlődését hanem egyenesen káros.

És tudod,vannak olyan szülők akik emiatt aggódnak a gyerekükért és ha még este is,de tanulnak velük.

Képzeld el,hogy ez igenis nehéz.

2020. júl. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
48%
Anitám túl toltad a hencegést, mondd a Jocokának vágjon alád rendesebben hogy le nyugodj kicsit.
2020. júl. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!