Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért vannak ennyire az...

Miért vannak ennyire az emberek az otthontanulástól kiakadva? Mmint a szülők.

Figyelt kérdés

Tisztázzuk. 35 éves anyuka vagyok, irodában dolgozom. Van két lányom, egyik idén volt elsős, másik most szeptemberben megy majd elsőbe.


Na. Ismerőseim közül mind nyafognak, hogy úúristen nem bírják, hogy milyen borzalmas, alsós gyerekem itthon van úúristen úristen..

Akkor nekem hogyhogy nincs elegem? Bekapcsoltam a Teams-et, a többi már a tanár dolga. Jéé működik a dolog. Egy percet nem kellett tanulnom a (nagyobbik) lányommal. Egy percet se!

Egész nap lustizhatok, mert munkám... hát az éppen nem volt. Szar volt, nagyon, de itt vagyok, túléltem.


Számomra egy álom volt! Egész nap semmi dolgom, itthon b*szhatom a rezet ahogy mondani szokás.


A gyerekeknek mégjobb! se suli se ovi. A nagyobbik szépen részt vett az órákon, amiket az osztályfőnökkel megbeszéltünk. Sok volt az adminisztráció, de megérte. google classroomban a feladatok, plusz a Teams-es órák. A "házi" nem volt, csak annyi amit normálisan kapni szoktak. Abban szoktam segíteni neki természetesen, ha nehéz. De itt azt se kellett.. Fanni (idősebbik, az iskolás) állítása szerint sokkal jobb volt, hogy Gabi néni feje mellett tudott rajzolni (digitálisan).



Az ég világon semmi ok nincs rá, hogy a szülők azon nyafogjanak, hogy nagyn nehéz. Alsóban EGY tanár van! mindent megold. A szülőknek csak annyi a dolguk, hogy bekapcsolják a teams-et. Kivéve ott, ahol a gyerek már tudja.

Felsőben meg már rég nem a szülőnek a dolga, hogy ezeket intézze.


2020. júl. 31. 20:55
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Egyedü la munka hiánya volt a rossz. Az k*rvarossz volt. Hónapokig NULLA jövedelem. De a többi.. Nem gondoltam volna, hogy ilyen jó.
2020. júl. 31. 20:57
 2/21 A kérdező kommentje:
Hopp. kihagytam egy dolgot. A házik beadása. Megtanítottam a lányomnak ,hogy hogyan használja a szkennert a nyomtatón. Rákattint az tanórára (matek), a nyomtató ikonra, aztán szkennelééééés. És kész. Ez telt nekem EGY hétbe. a többin lazultam.
2020. júl. 31. 20:58
 3/21 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem azért mert valószínűleg a legtöbb gyerek hisztizik, hogy nem mehet ki, egész nap a lakásban/házban kell lenni, tanulni kell és sztm még, hogy a szülőknek nincs annyi türelmük és idejük a gyerekével foglalkozni, emelett tanulni. Aztán vannak szülők akiknek teher még, hogy ha nincsen otthon a gyereket még el kell rakni valahova, hazaérve kell főzni, takarítani, mosni stb. és a gyerek leckéjét leellenőrizni, kikérdezni. Aztán vannak a gyerek akik számítógép függők és úgy gondolják, hogy már minek tanulni, lehet lazítani. Legalább nálad nem volt semmi probléma, és ki tudja, lehet túloztak🤷‍♀️
2020. júl. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%
Elég fapados a stílusod nő létedre. Pisztollyal szoktattak bilire?
2020. júl. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hátööö.. 80%-uk 100%, hogy túloz. a feszültség keltés miatt.. Hű de be vannak zárva... Kimenni ki lehetett.. Az utcára is. Kivéve 2 napot. Azok csak "próba" napok voltak, hogy milyen a teljes karantén. Az én külykeim is kimehettek a kertbe. Szomszédolni meg barátnőkhöz átmenni most nem lehetett, ezt megértették. Boldogok voltak. Tudod... A lényeg hogy??? "nincs suli, nincs ovi"... :)
2020. júl. 31. 21:06
 6/21 A kérdező kommentje:
Boltba én is elmentem. A férjem is. Hát enni kell valahogy.. Azok nyitva voltak. Munka nélkül sokkal több időm van főzni, takarítani stb.
2020. júl. 31. 21:07
 7/21 anonim válasza:
96%
Ez nekem elegge hencegés szagu.. orulok h nalatok ilyen szuper minden. Orulj neki te is,ennyi. Nem kell tultolni szerintem
2020. júl. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
100%

Sok szülő sajnos már a gyermek 3 éves korától várja, hogy a gyerek önálló legyen és ne kelljen foglalkozni vele.

Akinek nem inge...

2020. júl. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Hát de.. egyáltalán nem hencegésből írom.. Sőt. inkább ellenpéldának szántam.

Ha jobban belegondolunk. A "mi" életünkben alig változott valami. A lányomnak csak annyi, hogy nem a suliban, hanem otthon vannak az órák. A kertbe, játszótérre ki lehet menni... Szülinapi bulira a Vikihez most nem megyünk el. Telefonon felköszöntjük.

2020. júl. 31. 21:16
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Szia Drága :)

Nem volt munkád... pici empátia kéne, hogy elképzeld, hogy másnak meg volt. :)

Nekem három kisgyermekem van, abból kettő volt kisiskolás, egy óvodás. Én rengeteget dolgozom, férjem szintén. Megmaradt a munkánk, sőt, rohadt nehéz volt az átállás. De nem panaszkodunk, mert tudjuk, hogy lettek nulla jövedelmes, önhibájukon kívül lóblágatók, mint te is. Három hónapon át nem volt szabadnapom - se szombat, se vasárnap - úgysem hiszed el, gondolom :D

A végén folyamatosan tickelt a szemem!


A srácaim kitűnőről rontottak le 4,3-ra, mert a jó anyjuk ennyire volt képes!


Nálunk nem volt online óra - hála a jó égnek, mert a srácoknak nincs külön lapjopja, én meg dolgoztam a magamén - akadj ki ezen is, hogy milyen kis prolik vagyunk :)


De tudod mit? Megbecsülten és jó anyagiakkal jöttünk ki az egészből, amiért jól nyomtuk így is a melót, és a srácaimat még a bizonyítvány megtekintése előtt megdicsértem!!


Ha nem nyit ki a suli, fogalmam sincs, mi lesz, mert ez még egyszer nem fogom tudni végigcsinálni... örüljél, hogy te bezzeg milyen tuti vagy :)

2020. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!