Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig kell elviselni az...

Meddig kell elviselni az oktató gusztustalan viselkedését?

Figyelt kérdés

Jogosítványomat csinálom, már csak a vezetés van hátra, de sokszor már kedvem sincs menni, mert az oktatóm ha olyan a hangulata úgy beszél velem mint a kutyával. B+-ozik, hülyegyerekezik ha valamit elrontok vagy nem értek meg elsőre. Eddig tűrtem, de már nagyon a határán vagyok annak, hogy satuféket nyomjak és megfojtsam. Ahogy elkezd szidni onnanstól kezdve mindent elrontok kb.

Váltani nem akarok, mert nála majdnem mindennap tudok vezetni és így viszonylag hamar meglenne a jogsim(többieknél max heti 1 alkalom lenne csak). Hogy tudnám ignorálni, hogy vezetésre tudjak koncentrálni és ne stresszeljek be?



2020. júl. 22. 10:37
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
válaszokat*, szólok* elgépeltem, elnézést.
2020. júl. 22. 11:12
 12/22 anonim ***** válasza:
98%

Hát így tényleg nem sok értelme van...

Közöld vele,hogy felnőtt vagy,fizetsz is az oktatásért,szóval ne így viselkedjen veled.

2020. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan! Ez egy szolgáltatás, ahol te fizetsz neki.

Úgylátszik nincs rászorulva.

Ahol én tanulok ott is van egy idős oktató.

Múltkor egy kb 30-40 közötti koma vezetett nála. Nem nézett hátra a parkolóba való betolatáskor. Oké...

El lehetett volna ezt neki normálisan is mondani de kiszállt és artikulátlanul üvöltött és csapkodta az ablakokat, hogy ez a szélvédő, ez a hátsóablak... stb.

Én biztos ott hagytam volna.

Aztán poénkodtunk az oktatómmal, mondta, hogy nézzek hátra mert nem akar olyan lenni mint a csapkodós bácsi! ;)

Azért szerintem van egy határ amit nem kéne átlépni.

Ne hagyd magad.

2020. júl. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hagyd ott. Inkább legyen meg több idő alatt a jogsid egy normális, segítőkész oktatóval, mint hogy egész életedben egy rossz emlék legyen az egész. El tudja venni nagyon az ember önbizalmát egy ilyen oktató. :(
2020. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is egy goromba vénembernél kezdtem, mindig láttam, hogy a csajokat bámulja a zebrán, kicsit sem figyel rám. Nem mondott semmit, hogy mit kellene csinálnom, én meg ott mentem a főúton az első órámon, úgy, hogy kb semmit nem tudtam. De azt bezzeg mondogatta, hogy gondolkodjak el, hogy ha vezetek, akkor börtönbe is mehetek, hát mondom köszönöm, sokat segít. Ráadásul bejárós voltam, volt amikor már a buszon ültem, és közölte, hogy bocs, mégse ér rá.


3 duplaóra után váltottam, és átkerültem egy fiatal oktatóhoz. Onnantól kezdve imádtam vezetni, még ma is imádok, kb 1 éve lett meg a jogsim. 29. óra után másnap vizsgáztam, és át is mentem. Ha nem váltok oktatót, szerintem 40-45 óra után is ott szenvedtem volna vele.

2020. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
87%

Ne vedd komolyan!

Ha jól megtanulsz vezetni, akkor ugyis meglesz a jogosítványod, aztán az első utadon egy jó nagy tócsánál lefröcskölöd. :)

Tudod, hogy naponta belefutunk ilyen stresszes helyzetekbe.

Pl. valamelyik bunkó szomszédod kutyulija állandóan az ajtód elé telepít egy csomagot, de bizonyára ezért, nem fogsz elköltözni.

Vagy a sarki boltban dolgozik egy tuskó eladó, mégsem gyalogolsz a öt utcányit, két kifliért.

Meg kell tanulni levegőnek nézni az ilyen "teremtményeket". Annyit nem ér az egész, hogy stresszeld magad.

2020. júl. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azt gondolja, ha dühös, vagy valami nem tetszik neki, rendben van ez a viselkedés. Minden bizonnyal a feleségével és a gyerekeivel is így viselkedik.

Egyszer figyelmeztesd, hogy nálad ez nem fér bele, utána jelezd az iskola vezetőségének, hogy mi a helyzet.

2020. júl. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én volt oktatóm nem volt korántsem nyugdíjas, de az egyik legszigorúbb volt az egész környéken. Szüleim anno csak hozzá engedtek tanulni, mondván mellette biztos, hogy meg fogok tudni tanulni vezetni.

Első órán mikor egyedül vezettem a forgalomban, az egész utat végig üvöltözte. Olyanokat mondott, hogy "kibaszlak a kocsiból aztán kereshetsz másik oktatót", a hülye gyerek is elhangzott. De ez csak az első órán volt így, utána úgy belejöttem a vezetésbe, hogy a forgalmi vizsga után odajött hozzám külön gratulálni és elmondta, hogy senkinél nem volt még ennyire higgadt mint nálam, én valahogy egy nagyon erős kivételt képeztem. Belőlem biztosan nagyon jó sofőr lesz.. Így búcsúztunk el. Igaza is volt, 14.évem kezdtem a volán mögött és soha egy karcolást nem csináltam, pedig évente 25-30.000kmt levezettem. Nagyon megérezte :)

Mindenesetre ettől függetlenül tényleg nagyon jó oktató volt (ma már nyugdíjas) és külön hálás vagyok neki érte, hogy ennyire szakszerűen megtanított vezetni.


Kérdező, a te esetedben két opció lehetséges. Vagy eltűröd és cserébe hamarabb kapsz jogsit vagy váltasz és akkor csak két héttel később jutsz jogsihoz. El kell döntened melyik éri meg jobban. Nem tudom milyen állapotban van a lelki világod, mennyire vagy érzékeny így ezt neked kell mérlegelned és eszerint eljárni. Csak jelzem, hogy ha nem tanít meg rendesen vezetni és emellé full stresszesen kerülsz vizsgához, nem lesz jó a teljesítményed így hiába a mindennapi vezetés, ha a végén megbuksz, lehetséges, hogy 3 hetet is várnod kell a következő vizsgádig.

2020. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%
Vigasztaljon a tudat, hogy valójában az ilyen oktató mellett lehet igazán megtanulni vezetni.
2020. júl. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan elviselhetetlen a helyzet, akkor az egyik vezetés végén felé fordulnék, és elmondanám neki, hogy nagyon nyomaszt egy probléma és hogy vajon tudna-e benne segíteni. Minden rendben van az oktatásokkal, kivéve ezt meg azt a dolgot. Amitől annyira bestresszelek, hogy képtelen vagyok nyugodtan vezetni. Az oktatás után is sokszor eszembe jut és a következő óra előtt előre stresszelek. Megértem, hogy hozzászokott ezekhez a reakciókhoz, de mégis, tudna-e segíteni ebben?


Meglepően sok ember reagál megértően, ha az ember nyugodt hangon ezt így felvezeti. Te jobban ismered, jobban meg tudod ítélni, nála bevethetőnek látod-e ezt a taktikát.

2020. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!