Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az mennyire gyakori, hogy év...

Az mennyire gyakori, hogy év végére nem fejezitek be a tanagyagot, hanem átcsúszik a következő évbe? Vagy jött az érettségi, és nem jutottatok el a tankönyv végéig?

Figyelt kérdés

Nekem ilyen volt 16 évvel ezelőtt magyarból és történelemből, pont két érettségi tárgyból, például töriből az utolsó, ahol tartottunk, az a második világháború volt, és kész, évvége, érettségi, a maradékot vedd át egyedül! Irodalomból is kimaradt a huszadik század.

De korábbi években is, más tárgyakból, földrajzból, művészettörténetből nem jutottunk el az anyag végéig, szeptemberben még az előző évi könyvvel folytattuk.


A kérdésem diákokhoz és tanárokhoz is szól, tanárokhoz egy kicsit a miértjét is kérdezem.

Köszönöm a válaszokat.



2020. júl. 22. 09:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem elegendő az óraszám a tananyag mennyiségéhez.
2020. júl. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon gyakori, hogy töriből egy-két témakörre már nem marad idő. Sajnos a heti 2 törióra édeskevés.
2020. júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én most végeztem egy nyolcosztályos gimiben, tantárgy- és tanárfüggő.


Nálunk a töritanár nagyon tartotta a tempót: 1 tanóra = 1 lecke a könyvben; így május első hetére mindig végére értünk a könyvnek.


Matekból faktra jártam, így +2 órám volt, ott sem nagyon csúsztunk el. Az utolsó félév amúgy is ismétlésre volt szánva, a távoktatás miatt pedig mindenki annyit gyakorolt, amennyit akart most.


A magyar egy érdekes helyzet, mert szerintem a tankönyv kb. semmiben nem járult hozzá az érettségimhez. Verselemzéseket magoltunk, de persze sosem értünk a végére a könyvnek. Szerintem nem is lehet ilyen 500 oldalas könyveket befejezni egy tanév alatt.


Ebből a három tárgyból érettségiztem most, így az utolsó évben a többi tantárgyból csak a minimumot kérték a tanárok, inkább a faktosokkal foglalkoztak. De emlékeim szerint bioszból, föciből, fizikából mindig épphogy befejeztük az anyagot, vagy egy kicsit átcsúszott az új évre.


Angolt és németet is tanultam, ott is viszonylag lassan haladtunk a tankönyvekkel, ugyanakkor nem is az volt a fontos, hogy minél gyorsabban befejezzük a könyvet, hanem hogy foglalkozzunk az adott nyelvvel.


Ennek az oka, amit az #1 is írt; túl sok tananyag van az óraszámhoz képest. Bár szerintem még mindig jobb, ha 10 anyagrészből 7-et teljesen megtanítanak, minthogy mind a 10-ről szó legyen, de egyiket se értenénk meg igazán.

2020. júl. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tanár függő, mert van aki azt mondja hogy egy lecke az egy óra, neki tökmindegy mennyit tanulsz, 45 percig mesél aztán kész. Így belefér. Mi annó nem értünk végig irodalomból, matekból,bioszból. De tényleg sok az anyag én megértem a tanári oldalt is, ha valaki lelkiismeretesen esetleg interaktívan akar tanítani annak biztos nem lehet könnyű mindent belepaszírozni 45 percbe.
2020. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Töriből nagyon gyakori. Én jövőre leszek 12.-es, de még csak a 11.-es könyv első témakörénél vagyunk. Ez elég extrém, ilyen nagy lemaradás azért nem hiszem, hogy sok helyen van, de történelemből pár éve eléggé átszervezték a tananyagot, sokkal több leckét mindent belepaszíroztak, mint amennyit az óraszámok megengednek.

Hasonló a helyzet biológiából is, bár azt személyesen nem tapasztaltam, mert nem vagyok faktos, de a faktos ismerőseim is panaszkodtak, hogy brutál sok az anyag heti 3-4 órához képest.

2020. júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Változó és tényleg tanár függő. Volt olyan tanárom (matek), aki nagyon precízen beosztotta az anyagot és tartotta is, esetleg ha megcsúszott betegség vagy akári miatt, akkor kért plusz órát. A földrajztanárt pedig hidegen hagyta, szerencsére az osztályunkból senki se érettségizett belőle, de pl sose fejeztük be a könyvet, mindig átcsúszott következő évre. 10.-ben volt utoljára földrajz, de el se kezdtük a 10.-es könyvet.
2020. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is ez volt töriből, de lehet, hogy irodalomból is. A második világháborúig azt hiszem eljutottunk, de pl. "kommunizmus Mo-n" nem volt, jelenkori történelem(? ez furán hangzik mondjuk) még úgy sem.

Alapból sok az anyag, ki mennyire akar alaposan belemenni, órák elmaradnak stb.

2020. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
*akármi
2020. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Földrajzból csúsztunk el brutálisan (egész Magyarország úgy ahogy volt, kimaradt), meg persze történelemből, de mivel 11. végén az előző töritanár előnnyel adta át az osztályt és a második töritanár is tapasztalt volt, szerintem szándékosan nem sikerült eljutnia egy kerek év alatt, fakultációval együtt 1918-tól 1956-ig :(
2020. júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen gimiben. A sulik ugye néhány óraszám felhasználásáról szabadon dönthetnek, ebből lesznek pl, a tagozatok, nálunk pedig az érettségi tárgyak óraszámának növelésére használták, így szerencsére matekból, töriből és magyarból az anyag végére értünk. Ami nálunk hiányos volt, az a föci, a 9-kes könyvet 10-ik vége felé fejeztük be, a 10-kes könyvből a tanár választott pár fejezetet, hogy mit akar leadni, a többi egy az egyben kimaradt. A biosz is hasonlóképpen alakult, a 12-es könyvből alig tanultunk valamit.
2020. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!