Melyik macbook a legjobb egyetemhez?
Teljes mértékben szakfüggő.
Jogon a dokumentumnézegetésnél több nem nagyon kell, de például a legtöbb mérnöki karon kell a számítási kapacitás, szóval ott azért egy komolyabbra megéri beruházni.
Egyébként nem biztos, hogy a macbookkal jársz a legjobban, egy új macbook árkategóriájában olyan laptopot is tudsz venni, ami a játékos igényeidet is jóidejig ki tudja elégíteni. A MacBook viszont kétségkívül halkabb, szebb és jobban optimalizált, sokkal stabilabb, plusz míg MacBookon relatív egyszerű windows exkluzív programokat futtatni bootcamppel (mérnöki karokon), fordítva ez elég nehézkes.
Egyik sem :D
Nekem személy szerint csak a munkagépem mac, de a szaktársaim között van párnak. Kezdjük azzal, hogy az egyetemhez használt programok 70%-a nem ment fel rá sehogy sem. Folytassuk azzal, hogy mennyit kínlódtak egy egyszerű statisztika elkészítésével rajta. Ha van tapasztalatod macben, lehet, hogy jobban fog menni, nekik 3-4 éve van ilyen gépük és teljesen analfabéták benne. Nem találnak rajta semmit, az oprendszer korlátoltsága miatt meg nem is tudnak rajta használni nagyon sok dolgot.
Ha olyan szakra mész, ahol nem csak az Office-t kell használni, hanem szakmai(bb) szoftvereket (informatikai, műszaki és gazdasági szakokon jellemző), akkor én hagynám a macet. Költsd azt a pénzt egy windowsos gépre, még marad is belőle...
Informatika szakon linux és windows kell. Az OSX szívás a programok miatt.
A többi szakra is Windows / linux a legprobléma mentesebb.
Ha Amerikában lennénk, akkor egyértelműen a Macbook-ot mondanám
Informatika szakra mész? Mert más esetben teljesen felesleges bármilyen laptop, füzetet meg tollat kell vinni, a mobiloddal meg fel tudod venni az órát.
Minden 2. szaktársam bejön 500 ezres macbookkal a legszebb báli ruhájában, starbucks kávéval, és egész órán fészbukoznak a gépen. Már nem olyan sokan, mert első félév végén kibuktak.
Attól, hogy lepontozol, nem lesz jobb. A mac ilyen célra szar. Van, ahol nem (például zenei oldalról, akár grafikai dolgokra, ahogy más is írta, külföldi egyetemen talán), de ilyen célra igen.
Vehetsz ilyet, menőzhetsz vele, bohóckodhatsz vele (főleg ha infóra mész, ahol egy tárgy lesz iOS fejlesztés, a többin meg átkozod majd annak az anyját, aki azt a telibevert rendszert kitalálta), de szakemberként nen ajánlanám, szülőként meg biztos nem adnék rá pénzt a gyerekemnek.
Köszönöm a válaszaitokat, akkor elengedem ezt és veszek egy jobbat, ami megfelel minden célra.
Igen, gondoltam, hogy a szokásos programokat, amik egy sima windows gépen egyszerűen futnak, mac-en nehezebb. Igazából nekem külsőre jobban tetszett, mint a többi, azért akartam, de ha nehezebb vele dolgozni, akkor az nekem pénzkidobás.
Attól függ mennyi a kereted és pontosan mihez kell.
Én Macbook Airrel csinálom a BME Mérnökinformatikus szakot, rajtam kívül kb 3 embernél láttam az évfolyamban. Nem elterjedt, nem véletlenűl.
Rettenetesen nagy szívás a programok kompatibilitása miatt csak macOSt használni.
Ezért is van otthon egy sima régi asztali gépem, amit használtan vettem. Billentyűzettel, minden perifériás eszközzel együtt összesen kb 100 ezerért.
Szóval a házikat nagy részt ezen csinálom. A Macbook inkább egy hordozható laptop amit bárhova tudok vinni és időnként erről is csinálok beadandót.
Pl.: Gyakran kiadnak az adott tartárgyhoz egy virtuális gépet, amin előre telepítve van minden, ami a beadandó írásához kell. Azt letöltve VirtualBox használatával (vagy tetszőleges más programmal) könnyedén út közben is úgy tudod használni mintha windowst futtatnál vagy linuxot.
Meg programozni is egyértelműen tudok rajta.
Plusz ezen készítek minden beadáshoz kellő PDFet.
Meg ha WCre kell mennem, akkor nagy eséllyel ezt a laptopot viszem be magammal :D, szóval nekem nem hülyeség a Macbook. Meg kihasználom a Iphoneosként a Macbook adta előnyöket is.
Szóval ha olyan szakra mész, ahol erősen kell a számítógép. Lehet egy jó opció lenne ha lenne egy asztali és egy laptopod is.
Persze nem ez az olcsó és populáris opció, csak gondoltam erre is felhívoma figyelmed.
Nekem egy 2016-os MacBook Pro laptopom van és nagyon szeretem.
Nagy előnye, hogy sokkal megbízhatóbb és stabilabb mint bármelyik gép amit eddig használtam, ami azért jól jön egy hosszú nap folyamán.
Pár negatívum:
- Matlab szerencsére már fut Mac-en is , de a billentyűzetet jól kell ismerni (speciális karakterek nincsenek rajta sajnos)
- Bootcamp tökéletesen működik de kell hozzá egy gyors SSD vagy elegendő belső tárhely (ami azért elég drága tud lenni az almásoknál)
- Ár-érték arány (diákkedvezmény azért szerencsére jár)
Pozitív:
- Kinyitom, működik, nem frissít, nem merül le
- Netet iPhone-ról pillanatok alatt meg tudom osztani
- Szerintem abszolút produktivitásra ösztönöz a felület, játékokat nehezen futtat (persze ahogy előbb is írták böngészőből azért simán indíthatók “tanulási motivációt” romboló internetes oldalak)
- Távoktatásnál kifejezetten jól jött, mennyire jól lehet egyszerre több dokumentummal dolgozni, ezek között navigálni. Példa: Importálás iPhone-ról -> iPhone-nal fotóz -> PDF fájl azonnal az asztalon (más ugye elküldi magának e-mailben, ami lényegesebben több idő)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!