Melyik az a felsőoktatású intézmény (főiskola) akinek a diplomáját nem fogadják el Magyarországon?
igen én is úgy hallottam, hogy a Gábor Dénesen végzetteken röhögnek, ha meglátják, hogy ott végeztél! :)
Szóval nem érdemes oda jelentkezni. De ezt hallottam még a Károly Róbert Főiskoláról is (Győr), a kókuszgolyós főiskola.
En meg mondjuk rohogok a szocialpedagogusok diplomajan, akarmelyik foiskolan szerintem tuti mindenki megszerzi.
Plane egy eszperanto nyelvvizsgaval parositva, haaat...
A Gábor Dénesen végzek és itt is ugyanúgy kell tanulni, mint bárhol máshol. Aki ócsárolja úgy, hogy nem ismeri, az iratkozzon be, és csinálja végig. A fele csapat kiesett elsőtől, mert nem bírták a tempót.
Erről ennyit.
En egy Kodolanyi Janos Foiskola-ellenes hirdetest lattam. Gyakornokokat kerestek, a hirdetes utoirata:
"Kodolanyisokat nem kerunk!"
Elgondolkodtato.
Mindegyik főiskoláról kikerülhetnek értelmes szakemberek, és mindegyiken vannak hülye lusta disznók, akik azt hiszik, láblógatásból és végigpuskázásból meg szakdolimásolásból végigviszik, és ennyi.
Egyiket se kéne így diszkriminálni, mindegyik suliban vannak jó és rossz dolgok is, én is ismerem az enyémet, de ezek nem befolyásolják az én szakértelmemet.
Gábor Dénesről egy kis belső infó: kőkeményen beszigorítottak a szakdolival kapcsolatban is, akik lebuktak, hogy nem saját munkát adtak be, hanem vették, másolták, stb. azoktól megvonták a diplomázás lehetőségét (és konkrétan volt is ilyen az utóbbi időben).
A többiről nincs infóm, de butaságnak tartom diszkriminálni az intézmény alapján, nem hiszem, hogy van alapja. Már csak azért is, mert a továbbtanulási intézmény kiválasztása többtényezős dolog, én esetemben pl. fontos szerepet játszott, hogy pontokkal be tudjak jutni, mert érettségi végére annyira kifáradtam, hogy nem volt erőm még felvételire is készülni (nyelvvizsga, ECDL, érettségi, ez mind egy kupacban), akkor még létezett külön felvételi, mikor én voltam 18, és ezért mentem a Gábor Dénesre, mert oda mehettem csak pontokkal, nem várták el a felvételit, mint sok más helyen ugyanerre a szakra. De ugyanilyen fontos szempont lehet az anyagi lehetőség (nem csak a suli, hanem pl. kell-e koliba vagy albérletbe költözni, van-e koli egyáltalán, milyen messze van a sulitól, BP vagy vidék, utazási költségek, amiket a suli nem térít), a hely, a megközelíthetőség, a lehetséges később választható szakirányok, tantárgyak...
Aki bármelyik esetén diszkriminál, iratkozzon be, próbálja ki. Csak az mondhat rosszat egy suliról, aki tudja, milyen, de az jót is fog tudni mondani.
Nézd itt most lehet mondani, hogy diszkrimináció, meg ejnye-bejnye, de a munkáltató a legjobb szakembereket keresi. És lássuk be, hogy egy jó egy cég először választ a Műegyetemet végzettet, aztán esetleg a BMF-esek közül.
A Gábordénesest meg csak akkkor alkalmazzák, ha azzal a céggel valami nagy gáz van (pl fele annyi a fizetés, vagy rosszabbak a munkakörülmények).
Valmi nagyon nagy plusszot kell mutatnia egy Gábordénesesnek hogy érvényesülni tudjonn egy állásajánlaton egy Műegyetemeshez képest, gondolok itt mondjuk 2 nyelven felsőfokú szinten beszélésre vagy egy speciális programozói nyelv full-extrán történő ismeretéhez, amit mások kevésbé ismernek.
Utolsó, figyelj, behozták a BSC-t, ugyanazt tanítják mindenhol, és ez EU-s képzés, és mit ér? Kb. az én GDF-es hagyományos diplomám többet ér, mint a BSC, és ezt BSC-ben tanulók mondják, bármelyik hasonló szakot biztosító felsőoktatási intézményről.
A szennyest egyik suli se veri nagy dobra, de van máshol is, és a GDF-en is tanítanak műegyetemi tanárok. Na, erre varrj gombot...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!