Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az Óbudai egyetem Villamosmérn...

Az Óbudai egyetem Villamosmérnök száma könnyebb? Jobb? Rosszabb?

Figyelt kérdés

Átjelentkezésen gondolkodok, az érdekelne hogy gyakorlatiasabb e, kevesebb e az elmélet, több e a gyakorlat, mennyit kell tanulni egy-egy ZHra, vizsgára?

Automatizálás specre mennék, az tetszik a legjobban, az a Kandón milyen?



2020. jún. 19. 12:03
A kérdező szavazást indított:
Könnyebb a Kandó mert gyakorlatiasabb
Nehezebb a Kandó
Egyforma
14 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és érdekelne hogy Óbudai mellett lehet e dolgozni, vagy felejtős
2020. jún. 19. 12:04
 2/7 anonim ***** válasza:
Száma?
2020. jún. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Villamosmérnök szaka, csak az autocorrect nem úgy gondolta
2020. jún. 19. 15:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, erre valahogy nem gondoltam.

Hát, a kérdés engem csak marginálisan érdekel. Szerintem kevés olyan ember van, aki kijárta az egyiket, leírta tapasztalatait, majd időutazással visszament, kijárta másikat, és a végén összehasonlította a jegyzeteket. Minden más folyamatból való összehasonlítás sántíthat. Hiszen aki az első év után átment, az pont egy évvel érettebb - nem elhanyagolható ez 18 év körül.

A marginális érdeklődés jó régen generálódott, mikor ráébredtem arra, hogy a főiskolát végzettek számon tartják, ki melyik típusban járt, mert belül kevesebbnek érzik magukat. Engem ez a téma sosem érdekelt, de el tudom képzelni, hogy sok egyetemet végzett is számontartotta, hogy ő külön kaszt - az emberi kispályásság sajnos a bolygón elterjedtebb, mint a levegő. Ez a kisebbrendűségi érzés sokféleképpen kilógott a pokróc alól, például magán-névjegyében elegánsan csak annyi volt, hogy okleveles mérnök, vagy amikor meglátta két kollégáját bagózni a kávéautomata mellett, akkor könnyedén megjegyezte, hogy áááá, az egyetemet végzett mérnökök összetartanak, satöbbi.

Ugyanakkor az itt a Gyakorin töltött évek megfogalmaztatták bennem azt, hogy BSC és MSC ide vagy oda, a Kandó még egy ideig főiskolai emlékekkel, hozzáállással, gyökerekkel rendelkező intézmény lesz MSC fokon is, a BME-n meg egyetemi beidegződéssel rendelkezik a BSC is. Nem olyan egyszerű ezt nyomon követni, mert saját szakterületemen gyűjtöm a könyveket, jegyzeteket, és elég sok minden ugyanúgy benne van Novothnyban is, mint Gesztiben, és mindig kérdés, hogy mit tanítanak meg ebből vagy abból, de azért lehet érzékelni.

Még az elejéhez hozzá tartozna, hogy a BME koncepciózusan fordult az elmélet felé a gyakorlat rovására, valamikor a hatvanas évek elején. Előtte egy egyetemi tankönyvben mondjuk volt hatféle gyár megszakítójának fényképe, metszetrajza, utána meg több elemzés az ívoltás rejtelmeiről. Rossz példa, mert ez két külön tárggyá hasítható, de tán érteni, mit akarok mondani.


Így aztán, mikor egyik barátom, kinek lánya a Kandón végzősként már érdeklődött a pálya iránt, mondta, hogy az autóipari nagyság képviselője kijelentette, hogy nekik nem kell BME-s, mert semmi gyakorlati tapasztalata nincs, meggondolatlanul megjegyeztem, hogy persze, mert az egyetem, az elmélet... Erre nyilván rögtön felfújta magát a kedves apuka, és közölte, hogy a Kandón is tanulnak elég elméletet.

Szóval a kérdéssel ide lehet eljutni, hogy a Kandó a gyakorlati ismeretekben többet ad, elméletben ugyanannyit, ugyanakkor könnyebb. :) És ez kissé humoros, de ott nem mertem nevetni már. :)


Hát ez csak a társalgás élénkítésére. :)

2020. jún. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ :)

Már érik egy pár félév óta hogy nem maradok a BMEn, pont azért mert gyakorlati tudást nem ad, azt magamnak összeszedem de nem értékelik, túl sok az elmélet és a szakmában gyakorlatilag használhatatlan tudást ad.


A legviccesebb eddig az volt, hogy amikor az időm engedi (nyár leginkább) szoftverfejlesztő programozóként és automatizálási mérnökként dolgozok, és mégis a progos tárgyakból is nehezen engednek át, mert a gyakorlathoz semmi köze nincs. A másik hogy egy anyag és technológia tudományi órán (full elmélet, gyakorlatilag egy kislexikont kellett benyalni) minimál pontos kettessel mentem át, aztán két nappal később egy pont ilyen dolgokat készítő gyártósornál voltam új rendszereket fejleszteni, beüzemelni egy világcégnél, és csodák csodája, a még mindig használják a szoftveremet, pedig majdnem megbuktam programozásból és anyagtudományból is. :D

2020. jún. 19. 19:01
 6/7 Resistor ***** válasza:
32%

BME-s diplomának állítólag nagy híre van. Viszont azt vegyük figyelembe, hogy fejben dől el minden. A BME-ről, a Kandóról, Debreceniből, Miskolcról stb jutnak ki nagyon okos és ügyes mérnökök, viszont mindegyik egyetemről is jönnek ki olyanok akik el tudták végezni mert tanulni tudnak, de azt se tudják, hogy eszik e vagy isszák a szakmát.

Lényegében mindenki azt válassza szerintem ami neki szimpatikus, megfelelő vagy éppen gazdaságos(anyagilag se mindegy). Jaa meg még jut eszembe senki se az egyetem elvégzése után válik mérnökké mert mindegyik egyetem szinte csak elméleti tudást ad.

Még tényleg utoljára elmondanám, hogy nem feltétlen az a legjobb iskola/egyetem ami agyon van fényezve és saját magát agyon dícsérik meg olyanok akik sose jártak oda.

És megismételném: FEJBEN DŐL EL MINDEN!!

2020. jún. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"de azt se tudják, hogy eszik e vagy isszák a szakmát."


A legtöbb pályakezdő mérnök nem fog neked fejből mikrokontrollert tervezni, mindenki kezdi valahol...

2020. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!