Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha igényeltem a jelentkezési...

Ha igényeltem a jelentkezési lapomon diákigazolványt, és a csekket is befizettem, akkor mikor kapom meg a diákigazolványom?

Figyelt kérdés
Kipostázzák majd, vagy ott a suliban kapom kézhez? Még egy kérdés..Pesten fogok tovább tanulni.. Ha nem kapom meg szeptemberig a diákit, akkor jó lesz a bkv bérlethez a középiskolás diákim is? Azt olvastam, hogy október 31-ig elvileg érvényes.
2010. júl. 28. 10:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, október 31-ig érvényes az előző, tehát jó lesz. A kérdés első része engem is érdekel.
2010. júl. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

okt 31-ig jó a régi.

valószínűleg a suliban kapod majd meg a diákot, nálunk ott adták oda szept vége felé. és a matricát is csak akkor ragasztják rá, mikor érte mész a tanulmányi osztályra. minden félévben kapsz majd matricát.

2010. júl. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
a diakot szemelyesen kell majd atvenned a suliban szept.közepe vege fele. a regi diakod valoban ervenyes oktober vegeig.
2010. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a diákigazolványt az egyetemen fogod megkapni, és a jelenlegid is érvényes október 31.-ig. Arra viszont figyelj, hogy ha nem érkezik meg a többiekével egy időben, akkor sürgősen érdeklődj utána, mert előfordul, hogy elkeveredik, vagy egy-egy darabot elfelejtenek leküldeni, velem is ez volt, és majdnem ideigleneset kellett igényelnem, ami nálunk nincs ingyen.
2010. júl. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Az jó, ha érvényes a diákom október végéig, de én egy teljesen másik városba fogok járni, ahová ugye diákom nem érvényes. Vagyis bérletet nem vehetek, hanem csak jegyet. Napi szinten ez nagyon drága...
2010. júl. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak: nem értem, miért ne lenne érvényes a diákod más városban?? hogy érted ezt, hogy nem érvényes?
2010. júl. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A diákigazolvány országosan érvényes. Bérletet ugyanúgy vehetsz vele.
2010. júl. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
az utolsóra reagálva: csak nappalis hallgatók vehetnek diákkal akárhova diákjegyet, levelezősök csak a suli és az lakóhelyük útvonalára, bérletet pedig mindenkinek csak erre az útra adnak. És igen, aki más városba megy, mint ahol a középiskolája volt, az vehet bérletet? Szerintem érdemes felhívni az ügyfélszolgálatokat...
2010. júl. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vehetsz más városban is diákbérletet. Pár hete voltam Pécsen, simán vettem helyijáratos diákbérletet, pedig nem ott tanulok. A diák, az diák. Csak távolsági, helyközi bérletekre érvényes a lakóhely és suli közötti dolog.
2010. júl. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem nem adták ki a bérletet.

Középsulis diákom van, most megyek egyetemre egy másik városba. Csak a lakóhelyem és a város között vehetek bérletet. Hiába erősködtem, nekem nem adta ki, el is kérte a diákomat...

2010. júl. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!