Szerintetek is rossz ez a szabályozás?
Már Neptun kóddal sem lehet eredményeket közöli a GDPR szerint. Holott, azt gondolnám, ezért találták ki a Neptun kódokat.
(Tudom, hogy nem mindenki tesz ennek eleget, és közzéteszi őket. Sőt még névvel együtt is láttam...)
Az más kérdés, hogy mi is tudtunk annak idején egymás kódjait, illetve le tudtam lesni bárki papírjáról, ha éppen mellettem ült.
Viszont a problémám, hogy így ha egy (írásbeli) vizsgán/zh-n rossz eredményt ér el vki a sok tanulás ellenére, nem tudja megállapítani, hogy csak ő nem tanult eleget, vagy mindenki nagyon rosszul teljesített, mert esetleg túl nehéz volt a dolgozat. Utóbbira példa volt a szakunkon egyébként még anno. Ki is írtak egy 5. vizsgát.
Szerintem illene közölni a hallgatókkal az eredményük mellett, hogy mennyi lett az átlag, vagy egy Neptun kód nélküli eloszlást mutatni. Esetleg azt is hozzátenni, hogy az adott hallgató az eredményével hanyadik a rangsorban. De mindenképpen kell vmi visszajelzés a többiekről.
Tudtok erre vmi szabályt? Nálatok mi a helyzet?
S. Nikolas Nick: nálunk az egyetemen van pl szabályozás arra, hogy ha kevesebb, mint a hallgatók 33%-a megy át ZHn vagy vizsgán, akkor kötelezően ki kell írni egy újabb ZH vagy vizsgaalkalmat.
Ha nem lennének nyilvánosak az eredmények legalább anonimizált módon, akkor hogyan tudnánk ellenőrizni, hogy a tanárok betartják-e ezt a szabályt? Az egyetem semmilyen módon nem ellenőrzi az eredményeket az oktatói oldalon, tehát a vezetőség nem fogja kikényszeríteni ennek a szabálynak a betartatását.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!