Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen volt régen a BME...

Milyen volt régen a BME villamosmérnöki szak?

Figyelt kérdés

Pl amíg nem volt I és Q épület. Hol voltak a laborok, gyakorlatok, előadások?


Milyen felszerelés volt?


Honnan készültetek, ha nem volt még annyi anyag neten? Amikor még nem volt wiki?


Diás előadások voltak?


Vettetek könyveket, jegyzeteket?



2019. nov. 10. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Azért a könyvtár fogalom létezett már kétezer éve is. :) A szocializmus hiánygazdaság volta miatt a vállalatok is jó és nagy műszaki könyvtárral rendelkeztek, de a műegyetem könyvtára sem volt kicsi, emellett a tanszékeken is volt pár üvegajtós szekrény tele szakkönyvekkel. No meg az Országos Széchenyi, stb. Akkoriban az olyan szolgáltatások, mint forrásfigyelés és forráskeresés (irodalomkutatás, OMKDK, Országos Műszaki Könyvtár és Dokumentációs Központ), megfizethetőek voltak.


Diát az ember annyit látott, amennyit az előadó nem volt lusta előkészülni, azaz vinni vetítőt (ha nem előadóban volt a szeánsz) meg diatárat. Emlékszem egy vidám mondatra: Verebély professzor úrnak volt egy diája, nem volt rajta más, mint egy leomlott fal téglatörmeléke; a címe ez volt: sikertelen megszakítási kísérlet nagyolajterű megszakítóval. És Verebély prof már 59-ben távozott az élők sorából. Persze, akkoriban a diák fekete-fehérek voltak.

2019. nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor te sem ma jártál oda! :D
2019. nov. 10. 13:50
 3/10 A kérdező kommentje:
Óráitok melyik épuletekben voltak főleg?
2019. nov. 10. 13:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a V2-ben.
2019. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én pl sosem voltam benne. Amióta oda járok a V2 üres, egészen -idéig nem is tudtam, hogy az az épület is az egyetemhez tartozik. Furcsállottam is, hogy van V1, de a V2-ről nem hallottam.


K-ban is Volták előadások?


A mostani tantervhez képest miben volt más? Volt számtud meg digit? Milyen nyelven programoztatok?

2019. nov. 10. 20:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég megdöbbentő. Régen azért jártak emberek ki-be a V2 kapuján.

Az első években volt a K-ban is, a legvégén levőben is (Ch?), valamelyikben a három vöröstéglásból (tán az R, mert emlékszem az átjárókra), az E-ben is, meg ritkán az F-ben. Hát ezeket nagyon utáltam, mert pont elvették a szünet idejét. :D

Az elején ALGOL, a végén a diplomamunkához egy FORTRAN, de hát az ugye azért volt az, mert ahol csináltam, ott olyan volt. Ez volt az az időszak, amikor a programozó mesélte baráti társaságban, hogy képzeld, végtelen ciklusba ugrasztottam a gépet, és 18 másodpercig nem vették észre... és elvárta, hogy a társaság szörnyülködjön. :D Nekünk meg annyi volt a gyakorlat, hogy egyetlen rövidet futtathattunk elvileg, ami úgy nézett ki, hogy leadtam az adatlapot, aztán valahogy fél év múlva visszakerült hozzám, mert elgépelte az operátor, és emiatt szintaktikai hibával megállt. Arra nem volt kapacitása senkinek, hogy a négy soros programot még egyszer megnézze. :D De mondjuk meg is értem, mert azt írják a neten, hogy az a RAZDAN "mintegy 15 évig volt üzemben, az első 7-8 évben heti 5-6 napon át 3, később 2 műszakban". Nyilván mindenki ezzel akarta megváltani a világot.

2019. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A V2 kb. a Q épület megépülte óta üres (addig pl. ott működött az AUT, az EET, ETT nagy része). A telek nagyon értékes, de magát az épületet szerkezetig vissza kéne bontani és teljesen újjáépíteni - a maga idejében korszerű volt, de pl. nem klimatizált, és elképesztően felmelegszik nyaranta. A Duna felé néző oldalra ráadásul városképvédelmi okokból tilos volt klímát felszerelni. Ezen kívül a 7 emeletes épületre jutott 3 lift, ami azért nem túl sok. Az egyikben még a lift felújítása után is olvasható volt a szép, festett felirat: "Hallgatók a liftet csak felfelé használhajták!" :)


Hogy még kapcsolódjak a kérdéshez: az én időmben a V2 földszintjén volt a jegyzetbolt, a fontosabb jegyzeteket ott vettük meg (járt jegyzettámogatás, amit csak ott lehetett levásárolni).

2019. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát az tényleg ott volt.

És 10 lépéssel odébb a világ legvontatottabban kiszolgáló büféje. :D

2019. nov. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, a legészakibb a CH. (CHEMISTRY)


Amúgy a V2-t én lebontanám, mert elképesztően ronda. Illetve a mellette lévő régi menzát a Goldmannon, és egy parkot építenék a helyére. A V2 helyére egy modern épület lenne való (kollégium vagy egyetemi épület, de kb a Kármánnal megegyező magasságú max.


És mi a helyzet az A épülettel? Azt ismeritek? Milyen méréseitek voltak? Milyen volt a digitális technika? Melyik volt a legnehezebb tantárgy? És a legkönnyebb? Voltak ilyen jellegű tárgyaitok: érzelmek logikája, ergonómia, számvitel, szociológia?

2019. nov. 14. 15:28
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Politikai gazdaságtan, tudományos szocializmus, filozófia... Az ántivilágban ezek jártak. :D
2019. nov. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!