Átszállójegy - mindenhol city troli van már?
Nem vagyok pesti, nem használtam még átszállójegyet, az oldalon azt írták, hogy a city trolikon lehet használni. Rákerestem, és csak egy vonalat találtam ahol az közlekedne, az is tesztüzem volt még novemberben.
Azóta már lecserélték a régi trolikat, vagy az átszállójegy eleve érvényes mindenre bkv-s eszközre?
Ha túl hülye a kérdés elnézést, az a city szócska nagyon bezavart :D
Figyelj, elmész valahova: három átszállás, visszajössz, az már hat. Ne szórakozzál, vegyél bérletet X időtartamra, hatvanmilliószor gazdaságosabb, mint jegyekkel szórakozni, azt a kőgazdag turistákhoz igazították, akik úgyse értik, hogy 4 vagy 5 nulla van a magyar árak végén, meg nem is érdekli őket.
Nem tudom mire vonatkozik átszállójegy, mert nem követem a sok variálást, de nincs ilyen, hogy city troli, befogtak egy darab akkumulátoros járműt szombatonként 15-ös busznak, arra nem képesek, hogy a fél vonalon végigmenjenek vele, amúgy naponta ötször? hatszor? Ezt hívják city-trolinak, de ez nem járat, ez valami kísérleti bohóckodás, úgyse találkozol vele... A másik több száz trolit, amivel halandóként találkozni fogsz, meg nem hívják city trolinak, és normál jeggyel használtatik mindegyikük.
Érvényes egy utazásra, egy átszállással az 1-99, 101-299, 900-999, CITY trolibusz, M1, M2, M3, M4 vonalak teljes hosszán, valamint Budapest közigazgatási határán belül a H5, H6, H7, H8, H9 vonalakon. Átszálláson kívüli útmegszakításra és visszafelé utazásra nem jogosít. A jegyet minden felszálláskor kezelni kell, az első alkalommal az egyik, második alkalommal a másik végénél található számkockáknál (hőpapírra nyomtatott átszállójegy esetén a sorszámozás alapján összetartozó jegyszelvényeket kell kezelni), kivéve az M1, M2, M3, M4 vonalak közötti átszállásokat. Bélyegzős érvényesítés esetén az első kezeléstől számított 100 percig (éjszakai járaton 120 percig), ezen belül a második kezeléstől számítva 80 percig jogosít utazásra. Ha a második kezelés a metróhálózatba való belépéskor történt, az érvényesség minden esetben a belépés időpontjától számított 80 percig tart, még akkor is, ha ez az első kezeléstől számított 100 percet meghaladja. Ha a második kezelés az éjszakai járatokon történik, akkor bélyegzős jegykezelés esetén a jegy további 120 percig érvényes. A jegyet ellenőrzéskor fel kell mutatni, és az ellenőrzést végző személy kérésére át kell adni. A hőpapírra nyomtatott átszállójegy csak a két jegyszelvény együttes felmutatása esetén érvényes.
Itt a city troli pluszként van megemlítve. Arra is érvényes a jegyed, ha jár még egyáltalán.
"Érvényes egy utazásra, egy átszállással az 1-99, 101-299, 900-999, CITY trolibusz, M1, M2, M3, M4 vonalak teljes hosszán, valamint Budapest közigazgatási határán belül a H5, H6, H7, H8, H9 vonalakon."
Segítek értelmezni:
- Az 1-99, 101-299: Ebbe beletartoznak a buszok, villamosok, trolik. (pl. az 1-es az villamos, az 5-ös az busz, 72-es troli, stb.) A 100-as (100E) azért van kihagyva, mert az egy reptéri gyorsjárat, ami feláras.
- 900-999: Ezek az éjszakai buszjáratok.
- A "CITY troli" egy hétvégi turistajárat. Ha nem célzottan ezzel akarsz utazni, akkor soha nem fogsz vele találkozni. Semmi köze nincs a többi normális trolihoz (70, 72, 73, 74 stb.)
- M1, M2, M3, M4: Ezek a metróvonalak.
- H5, H6, H7, H8, H9: Ezek a HÉV vonalak, ezekre csak Budapesten belül érvényes. A külső szakaszra kiegészítő jegyet kell venni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!