Budapest havi bérlet milyen utazàsra jogosít?
A busz, troli és villamos járatokat az 1-299 terjedő számok jelölik. Az éjszakai buszok a 900-999-ig vannak.
Pl. a 4-es és a 6-os az villamosjárat. De az 5-ös vagy a 7-es az buszjárat.
De ezeken kívül érvényes még a helyközi buszokon és a vonatokon is Budapesten belül. (de pl. a pótjegyet ugyanúgy meg kell venni.)
Bár nem emelik ki, de mivel nincs két azonos számozású villamos, busz illetve trolibusz, ezért a sorok között van elrejtve, hogy jó villamosra és trolira is.
Sajnos színek kapcsán nehéz helyzetben leszel, mert előfordulhatnak sárgaszínű buszok is, pl. HÉV pótláskor. És színe alapján a fogaskerekű, mai nevén 60-as villamos is összekeverhető egy trolibusszal. :)
A villamost arról is fel lehet ismerni, hogy síneken megy, a troli meg olyan, mint egy busz, csak kinézetre, mintha dróton lógna.
Állítólag megnézted weboldalukon.
Komolyan nem sikerült értelmezni?
Igazából tök mindegy, milyen jármű jön, a lényeg a vonal száma. A gyakorlatban ezek a metrókat, a HÉV-vonalakat, a helyi buszjáratokat, az elővárosi buszjáratokat, a villamosokat, a trolibuszkat, a fogaskerekűt, a soroksári kompot és az elővárosi vonatokat foglalják magukba, mindig csak a Budapesten belüli szakaszon.
Ezen túlmenően munkanapokon a dunai hajójáratokon is érvényes a bérlet, valamint gyorsvonati pótjegy váltása esetén a sebes- és gyorsvonatokra is jó. A metropotlas ideje alatt Nyugati-Ferihegy között pótjegy nélkül az összes vonaton érvényes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!