Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik budapesti bérletek...

Melyik budapesti bérletek használhatók fel a diákigazolvány lejárta után?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam / hallottam több helyen, hogy ha érvényes diákkal veszek BKK-bérletet, de a diák lejár a bérlet érvényessége alatt, a bérlet még "teljesen kihasználható" marad -- ez minden típusra igaz, vagy csak bizonyosakra?

2018. dec. 15. 14:41
 1/6 anonim válasza:
27%
Egyik sem.
2018. dec. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A havi érvényességű bérletre majdnem biztosan, még a BKK honlapján is ilyen szöveget találtam, ami engem elbizonytalanított a hatályosság tekintetében, hogy ugyanaz be volt másolva számos más diákkedvezményes oldalra is tájékoztatónak a honlapjukon...


úgyhogy, kérlek, ha biztos vagy benne, hogy a havi (30 napos) verziót is kivezették / megváltoztatták, linkeld is a forrást!

2018. dec. 15. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
BKK Üzletszabályzat - Utazási feltételek 33. oldala értelmében bármelyik diákbérlet érvényes marad a diakigazolvàny lejárta után a bérlet érvényességi ideje alatt, de legkésőbb addig, ameddig a március illetve október utolsó napján kezdődő érvényességű havibérlet érvényes lenne. Magyarul vehetsz mondjuk éves diákbérletet és használhatod az november/április végéig, csak mondjuk nem túl bölcs dolog kifizetni az árát :)
2018. dec. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak arra kell figyelni, hogy pl. a MÁV-START szervezeti szinten nincs tisztában ezzel a szabállyal, szóval a vonaton cseszegetni fognak. Persze ez most annyira nem aktuális, mert a november+április ennek a kérdésnek a hónapja, meg ha nem utazol vonattal, akkor sincs gond, mert a BKK ellenőrök tudni fogják ezt.
2018. dec. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... éppen gondolkodtam rajta, megéri-e éveset vennem még, de erős érvek szólnak ezúttal ellene.
2018. dec. 17. 00:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy hol olvastam de biztosan emlékszem, hogy valahol olvastam róla, hogy csak a havira és a negyedévesre érvényes ez a szabály, tehát pl. éves bérletre nem. Mivel nem tudom megerősíteni az infót szerintem az a legtisztább, ha írásban megkérdezed a BKK-t erről. (Szóban is megkérdezheted, de akkor ha félretájékoztatnak akkor nem lesz semmid)
2018. dec. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!