Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valaki jártas Dakört bírság...

Valaki jártas Dakört bírság fellebbezéssel?

Figyelt kérdés
A testvéremet 14 éves a Dakört Kft. Munkatársai megbírságolták, mivel a bérlete nem volt kitöltve (hiányzott róla a neve és az igazoló száma), illetve az igazolója lejárt volt (jogos a bírság, de) kapott egy lapot amin teljes másik voltak feltüntetve a bérlét rész rendesen volt, de az igazoló bevonása helyett az van rajta, hogy a menetjegyét vonták be, de visszakapta. Se menetjegye volt és semmit nem kapott vissza amit elvettek tőle. Mivel ő korlátozottan cselekvő képes és helyszíni bírságot nem írhat alá ezért fellebbeztünk szóban-telefonon-írásban. Meg is jött a válasz, hogy elutasítják mivel a Ptk.2:12. § (2) b) alapján ami b) megkötheti a mindennapi élet szokásos szükségleteinek fedezése körébe tartozó kisebb jelentőségű szerződéseket;. Tudtommal ez azt takarja, hogy bolti és piaci vásárlásokat intézhet nem azt, hogy helyszíni bírságot vegyen át korlátozottan cselekvőképesen. Készülök további válasszal és ahoz kellene egy két jó tipp ez ügyben.
2019. jan. 5. 18:53
 1/6 anonim válasza:
Ha önállóan kísérő nélkül, használja a tömegközlekedést, akkor, bizony büntethető, a bírságról szóló értesítést átveheti, aláírhatja, mivel a szabálysértést is ő követi el. A fizetési felszólítás is a kiskorú nevére érkezik, hiszen más adatait, nem írhatják fel. Semmi értelme fellebbezni, maximum részletfizetést kérni, és ezután rendszeresen ellenőrizni a dokumentumok megfelelő formátumú kitöltését.
2019. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jogosan bírságolták meg, még te is elismered, miért is akarsz fellebbezni? Fizesd be, aztán kész. A gyereket meg tanítsd meg rá, hogyan kell tömegközlekedni szabályosan, ha egyedül már elengeded
2019. jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De figyelj ő nem veheti át a törvényes képviselője nélkül a helyszíni bírságot csak a képviselője veheti át. A kiskorú személyek esetében a képviselő jelenléte nélkül csak figyelmeztetni, illetve feljelenteni lehet. Az rendben van, hogy elkövette elfogadjuk, csak akkor normálisan és szabályosan legyen egy eljárás és a kapott tájékoztatóra is az legyen írva ami miatt a bírságot kiszabták.
2019. jan. 5. 20:10
 4/6 anonim válasza:

Szerinted, mennyire foglalkoznak a jogi oldalával?

Jelen esetben ami történt:

Utazott a testvéred, az ellenőr megbüntette, amit ő aláírt és átvett. Onnantól kezdve, van egy aláírt papírjuk, amit tudnak lobogtatni, hogy át lett véve a felszólítás, nem fizetés esetén behajtható (tök mindegy kin).

Amit tenni tudsz: Bírósághoz fordulsz, és majd a bíróság hoz egy ítéletet, hogy fizesd be a bírságot a perköltséggel, és legközelebb figyelj oda.

Ez Magyarország!

Én BKV-nál játszottam el ugyanezt, mert elhagyta a gyerek a metrójegyet.

2019. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már annyira jogászkodni akarunk, akkor legalább azzal legyünk tisztában, hogy szó sincs bírságról. Pótdíjról annál inkább.
2019. jan. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De hát kérdező, pont te idézed a Ptk idevonatkozó paragrafusát, akkor most mire is akarsz kilyukadni? A buszra felszállni pontosan egy ráutaló magatartással létrehozott szerződés. Elfogadod a szolgáltató üzletszabályzatában lefektetett feltételeket, ezek része az, hogy érvényes jeggyel, bérlettel, kedvezményre jogosító igazolással kell rendelkezned. Ha nincs nálad ilyen, akkor pótdíjat kell fizetned. És ezt , azzal hogy felszállsz, te elfogadod. Ugyanúgy a fiatalkorú gyermek is, aki korlátozottan jogképes, de ez bizony egy, a mindennapi élet szokásos szükségleteinek körébe tartozó, nem éppen nagy jelentőségű szerződés. Ezek alapján mit vársz még el és kitől?


Szerintem ez annyira egyértelműen szabályozott része a magyar jognak, hogy kár ezen lovagolni, próbálkozni. Ráadásul a bizonyítás is egyszerű, mert a szolgáltató bizonyítani tudja, hogy a buszon volt a gyerek, ő vagy jogi képviselője meg nem tudja bizonyítani, hogy volt érvényes utazási igazolványa.


Azt is gondold végig, hogy ha nem lenne ilyen a jogi szabályozás, akkor napi szinten járkálhatna a szülő a gyerekével a megállóba, szerződést aláírogatni. Vagy épp nem lehetne bírságolni kiskorúakat, fiatalkorúakat , akkor meg hogyan tartatod be a szabályokat?

2019. jan. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!