Mi történik, ha egy utast megbírságol egy ellenőr bliccelésért és nem rendezi a tartozást utólag sem?
Figyelt kérdés
Én velem ilyen természetesen nem történt még és nem is fog, de hallottam a rádióban, hogy rengetegen csinálnak sajnos ilyet és szöget ütött a fejemben, hogy mi történik, ha valaki nem rendezi a tartozást.
A válaszokat előre is köszi!
2018. szept. 28. 12:05
1/9 anonim válasza:
Előbb-utóbb behajtócégnek adják át a tartozást, ami így a sokszorosára - akár százszorosára - duzzad. Ha az illetőnek jövedelme van, abból folyamatosan vonhatják le, akár az ingóságait is elvehetik stb.
2/9 anonim válasza:
Így van, megkapja Drabáliskopaszfaktoring Kft és megpróbálják behajtani. Ha ügyes vagy és türelmes vagy akkor fizetésletiltásig/dolgok lefoglalásáig lehet húzni az ügyet.
3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Azért kérdeztem, mert ma hallottam a Best Fm-en, hogy nyolcvan valahány százaléknak van tartozása és hogy most ezzel küzd a MÁV, gondoltam, rákérdezek, mi lesz velük. Köszi...
2018. szept. 28. 15:06
4/9 Pupusz válasza:
Ha nincs semmilyen tulajdonuk, ingóság, ingatlan, ami lefoglalható lenne, akkor semmi. Ha később sem lesz nekik, akkor később sem lesz semmi. Elévül.
5/9 anonim válasza:
Elévülni nem hagyják, x évente küldenek róla egy levelet, és így sosem telik le az elévüléshez szükséges időtartam.
Egy vicc a behajtással kapcsolatban:
(a titkárnő izgatottan szalad a főnökéhez) "Főnök, főnök! Megszűnik az Apeh!"
"Megszűnik? Hogyhogy?"
"Hát azt írták, hogy utolsó felszólítás..."
6/9 Pupusz válasza:
Ügyvéddel 5+1 év után benyújtható az elévülési kérelem. Valamint, ha nem veszi át a levelet, akkor hiába is küldözgetik. Ha meg semmilye sincs, akkor úgyse tudnak vele csinálni semmit sem, így a bíróság is kimondja az elévülést egy bizonyos idő után. Nem ismerte el közjegyző előtt a tartozást, a BKV, MÁV ráutalásos magatartási szerződéssel működik, nincs aláírva sehol semmi, így gyenge érvényű jogilag. Persze, akinek jó ügyvédje van, az valószínűleg nem busszal, vonattal utazik és nem ilyen piti ügyekre pazarolja az idejét.
7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. szept. 30. 14:48
8/9 anonim válasza:
A behajtócégek önmagukban még nem hajtanak be (nem is minden ilyen ügy kerül átadásra nekik, BKK-nak például jellemzően maga intézi a dolgait). Végrehajtási kérelemmel fordulnak a végrehajtóhoz, aki megvizsgálja az adós jövedelmét, bankszámlán levő pénzét, ingófoglalást végez, végső soron pedig ingatlant - igaz, a végrehajtás összege és az ingatlan értéke nem lehet teljesen aránytalan, így erre csak minimum több százezres tételek után kerülhet sor. Ha nem találnák semmit, amiből bevétel jöhetne, lezárják behajthatatlanként, ezt azonban a VH-kérő öt éven belül újranyittathatja - többszöri sikertelen próbálkozás esetén többször is. Az meg reális, hogy az adósnak időközben lesz kocsija, értékes vagyontárgyai, lakása, de az szinte 100%, hogy jövedelme lesz, amiből mehet a levonás. Szóval nem érdemes ezzel szórakozni.
9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos információt! :)
2018. okt. 1. 08:09
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!