Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyenkor mit tehetek?

Ilyenkor mit tehetek?

Figyelt kérdés

Egyetemi gólya vagyok,de még középiskolai diákom van,mivel az új nem jött még meg,az ideiglenest meg jövő héten osztják.

Utazunk reggel a gólyatársakkal,jön a buszon az ellenőr és közli hogy érvénytelen a bérletünk érvényes diákigazolvány nélkül,mivel a régi a 17/18-as tanévre szól,szóval mindenki kapott egy 8000Ft-os csekket+teljes jegyet vetettek.

Egyedül én mondtam el hogy mi a helyzet,illetve hogy a régi az okt 31-ig érvényes,erre flegmán válaszolt az ellenőr hogy ő nem így tudja,az van amit ő mond és kaptam a 8 helyett egy 12-es csekket.

Hova tudunk fordulni vele?

A sofőr is ahelyett hogy megvédett volna,flegmán kérdezte hogy megérte e bliccelni. Pedig ez elvileg neki is 6x10% bércsökkentés a hónapra. (6-an voltunk)



2018. szept. 13. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Helyi vagy volán buszon büntettek meg? Utóbbi esetben ha nem azonos a középiskolád és az egyetemed települése, akkor jogos a büntetés, mert csak az iskoládhoz vehetsz diákbérletet. Ha nem ez a helyzet, akkor írj panaszt az illetékes társaságnak, esetleg tehetsz feljelentést az ellenőr ellen, hogy visszaélt a pozíciójával. Vedd fel minél előbb a kapcsolatot a buszvállalattal, mert a pótdíjat be fogják hajtani, ha nem tisztázod a helyzetet. Lehet, hogy egy adminisztrációs díjat így is be kell fizetned.
2018. szept. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
30km-es bérletünk van,vidékről járunk be. Eddig sehol se írták hogy csak azonos városban lévő iskolai jó. Mindenhol ezt az okt 31-et írják csak. Akkor járjunk teljes árú jeggyel 2 hétig csak mert addig nem kapunk ideiglenes diákot?
2018. szept. 13. 11:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Helyközi bérletet csak a lakóhely és a tanintézmény közötti viszonylatra lehet váltani, ezek a diákigazolványon szerepelnek. Ha intézményváltás miatt más útvonalon kell utazni, akkor az új igazolvány megérkeztéig új oktatási intézménynek igazolást kell kiállítani, ezzel lehet utazni.


Esetedben ha jól értem, nem az igazolványodban szereplő útvonalra szólt a bérleted, így jogos a büntetés.


Ugyanakkor felmerül az oktatási intézmény felelőssége is, mivel az ideiglenes igazolást tudtommal a beiratkozást követően haladéktalanul ki kell állítaniuk, nem érnek rá "majd a jövőhéten" intézni. Ezt viszont neked kell lebokszolni velük, a közlekedési cégnek ehhez nincs köze.

2018. szept. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és teljesárú jegyre nem lesz szükség, mivel 50%-os jegyet viszont bármely útvonalra válthatsz.
2018. szept. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sulikban azt mondták (3 különböző suliba járunk...),hogy október végén adnak csak,mert október 31-ig jó a régi.
2018. szept. 13. 16:06
 6/11 anonim ***** válasza:

Nyilván kell h legyen átfutási idő, ezért van az, hogy mindig okt. 31-ig kell megújítani a diákigazolványt -szép is lenne, ha szept. 1-től már az új kéne.

Ha valóban a tavasszal még érvényes diákigazolványotok volt nálatok, és megvan a helyszín, időpont, járat (esetleg rendszám is), akkor mehet is a panaszlevél az adott közl.társaságnak, mert szvsz. az ellenőr tudta rosszul, így jogtalanul kaptatok büntetést.

2018. szept. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Maga a diákigazolvány valóban érvényes október 31-ig, de mint mondtam helyközi forgalomban csak a rajta szereplő lakcím és intézmény között lehet vele bérletet váltani. Ha ez módosul - pl. költözés vagy iskolaváltás miatt -, akkor az új igazolvány megérkeztéig az iskola által kiállított igazolással ("ideiglenes igazolvánnyal") lehet utazni. Ezt az iskolának a diákigazolvány igénylését követően bármikor, azonnal ki kell tudni állítania.


Szóval ha a most a kezedben lévő, régi diákodon nem egyezik a lakcím vagy az iskola címe az újjal, akkor a közlekedési társaság jogosan büntetett meg, azt be kell fizetni. Panaszkodni meg asztalt borogatni pedig az új oktatási intézményben kell.

2018. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én nemcsak lakhely-iskola távokra használtam a diákigazolványt hanem bárhova utaztam vele, sose büntettek meg
2018. szept. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A diákigazolvánnyal igénybe vehető utazási kedvezmények:


Nappali és esti tagozaton:

-90%-os helyközi bérlet, csak a lakóhely és az igazolványon szereplő tanintézmény között

-50%-os helyközi jegy bármely belföldi viszonylatban

-Kedvezményes helyijárati bérlet bármely magyarországi településen


A Levelező tagozatosoknak pedig csak 1 kedvezmény jár: helyközi járatokon 50%-os jegyet vehetnek a lakóhely és az oktatási intézmény között.

2018. szept. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzunk pár dolgot.


1. Diákbérletet csak a lakóhely és az iskola címe között vehetsz. Ha a középiskolás diákoddal vetted a bérletet, akkor a középiskolád városába vehetsz diákbérletet.


2. Diákjegyet bárhova vehetsz az országban, de ez csak 50%-os kedvezmény. Erre a kedvezményre a diákigazolványod érvényességének végéig, azaz október 31-ig vagy jogosult.


3. Az egyetemed köteles kiadni az ideiglenes diákot a szorgalmi időszak kezdete után pár nappal is. Nem hivatkozhat arra, hogy érvényes a középiskolás diákigazolványod, mert azon más az iskola települése.


4. Az ellenőr tévedett a diákigazolvány érvényességével kapcsolatban, de a büntetés jogos, mert csak diákjegyet vehettél volna az egyetemedhez, a középiskoládhoz vehettél volna diákbérletet.


5. Olyan nincs, hogy az ellenőr gondol egyet, és 8000 helyett 12000-et ír a csekkre. Ezért tehetsz ellene panaszt, mert jogtalanul írt többet a csekkre. Mindenképp személyesen fizesd be a pénzt, mert akkor tudsz erre hivatkozni, a postán nem érdekel ez senkit se, ott a csekkre írt összeget kérik el.


6. A továbbiakban, amíg nincs egyetemi ideiglenes diákod, addig diákjeggyel utazz. Sürgesd az egyetemet ezzel kapcsolatban, hogy minél előbb tudj jogosan diákbérletet venni.

2018. szept. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!