Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Levelező tagozaton miért nem...

Levelező tagozaton miért nem jár semmilyen kedvezmény szinte?

Figyelt kérdés

Vidéki egyetemre járok, Bp. érintésével. Se máv,s e Volán, se BKV bérletet nem vehetek. Lakhely és intézmény között ugye 50℅-os jegy van csak, de ha összeadom így is marhadrága az utazás.


Személyes megjegyzés, hogy azért lettem levelezős, mert tudok mellette dolgozni, nappalin meg nem, de így nagyon sokat elvisz az utazás, szinte minden hétvégén van előadás.


Nem picsogásképp írtam ki, tényleg nem értem hogy levelezőn miért minden teljesárú.



2017. ápr. 11. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Személyes megjegyzés, hogy azért lettem levelezős, mert tudok mellette dolgozni, nappalin meg nem..."

Épp ez az indok. Levelezősként van rá lehetőséged, hogy dolgozz, a fizetésedből pedig mindent fizetsz teljes áron, mint az, aki épp nem tanul, "csak" dolgozik. Nappalisként kevesebb lehetőséged van dolgozni, azért jár több közlekedési kedvezmény.

2017. ápr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De elveszi a nyúlfarknyi fizetésem majd' felét az összes teljesáras bérlet.
2017. ápr. 11. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bele is írtad a kérdés leírásába: Pont amiatt nincs kedvezmény a levelezősöknek mert alap elgondolás szerint ti képesek vagytok dolgozni egyetem mellett. Attól függően mennyit és milyen távra jársz érdemes elgondolkodni a különböző Mávos kártyákon.
2017. ápr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha hétvégente vannak az előadások, ahogy írtad, akkor a teljes árú bérlet nem éri meg, sőt még a diákbérletet is nagyjából egy árban lenne a havi 4-5 oda-vissza félárú jeggyel, mert ahogy te is írtad, 50%-os jegyet válthatsz. BKK-nál pedig ott az 5/30 napijegy.
2017. ápr. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem. Hát igyekszem átnézni milyen jegytípusok vannak, mi hogy érvényes, bevallom eddig nem volt szükségem ennyi eszköz használatára, így mondhatni tufa vagyok belőle.


Köszönöm mindenkinek.

2017. ápr. 12. 13:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!