Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van valami kedvezmény 16 éves...

Van valami kedvezmény 16 éves diáknak a vonaton?

Figyelt kérdés
2017. jan. 5. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Jegyre 50, bérletre 90 százalék, de utóbbi csak a lakhely és az iskola települései között.
2017. jan. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%

Diákigazolványod van, legyen mindig nálad. Ahogy az első írta bérletre 90% jegyre 50% a Bérlet csak a lakhelyed és az iskolád között.


Néha vannak ellenőrök, ha nincs valami rendben nagyon meg tudják szivatni még a 18 év alatti diákokat is. Átéltem, nagyon szemetek voltak.


Úgy gondolom hogy nagyon gusztustalan gyerekeket zaklatnia az ellenőröknek.

2017. jan. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 2. válaszoló!


Ha "nincs valami rendben", ahogy te is fogalmaztál, akkor nem beszélhetünk zaklatásról meg szívatásról... Az ellenőr olyankor helyesen, jogszerűen és szükségesen jár el.

2017. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

Kedves 3. Válaszadó!


Először is száradjon le a tököd amiért lepontoztál.


Másodszor ha egy 13-14 éves gyerekhez odamegy szivózni egy kopasz nagyképű faszi távolsági buszra ellenőr címszóval és megkérdezi tőle hogy elmúlt e már 18.... Majd a gyerek megmutatja a diákot, de a bérletről hiányzik valami és megbüntet 10 rongyra egy GYEREKET akkor az minden csak nem emberséges. Aztán ha a gyerek nem fogadja el azt a tényt hjogy megbüntették és ellenkezik akkor ráhívja a rendőröket.


volt is nem rég egy ilyen eset, igaz az Budapesti közlekedésben, egy 13 éves kislány elfelejtette a diákját magával vinni, az ellenőr kérte tőle, majd ráhívta a rendőrséget. A rendőr meg az ellenőrt jól leb..s.zta hogy mekkora seg.gfej volt és felszólította hogy legyen már benne egy kis emberség.

2017. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a jókívánságot, de nő vagyok, így - remélhetőleg ennyit azért te is tudsz -, nincs tököm, ami leszáradhatna. Ahogyan neked sincs már túl sok agysejted, ami elsorvadhatna, a válaszaid alapján :)


Nézd, attól, hogy valaki gyerek, még ugyanúgy vonatkoznak rá ugyanazok a szabályok. Érdekes, én nagyjából 11 éves korom óta utazom egyedül elég sokat tömegközlekedéssel, Budapesten belül és azon kívül is. Egyetlen egyszer büntettek meg, akkor is jogos volt, mert elfelejtettem új bérletet venni. Voltam vagy 14 éves, mégse kezdtem el hisztizni vagy ellenszegülni az ellenőrnek, befogtam a pofámat és a jogos eljárás után mentem és szépen befizettem a büntetést (aminek a szüleim nyilván nem örültek, de mit tudtak csinálni).

Attól, hogy valaki gyerek, még nem kell rögtön megsajnálni, ugyanúgy eleget tud tenni a követelményeknek. Ha hiányzik valami a bérletről, miért nem figyelt oda, hogy ne hiányozzon? Ha ő ennyire gyerek, hogy embertelen dolog megbüntetni, akkor az anyucika-apucika miért nem figyelt oda, hogy ne hiányozzon semmi a bérletről?

Meg mi az, hogy nem fogadod el a büntetés tényét? Lehet, hogy eddig nem tudtad, de ha igénybe veszed a tömegközlekedést, mint szolgáltatást, akkor azzal automatikusan elfogadod a szabályokat és feltételeket is. Olyan nincs, hogy "én gyerek vagyok, rám ezek nem vonatkoznak, én felháborodhatok, és rám nem lehet rendőrt hívni, mert az embertelen". Nem ellenkezni meg hisztizni kell, meg keresni a kibúvókat, hanem vállalni a következményeit annak, ha valamit TE elcsesztél.

2017. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést miért emelted ki? Szerintem elég részletesen megválaszolták már is többen.
2017. febr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!