Megteheti a buszsofőr, hogy nem áll meg menetrend szerinti megállóban?
Olyankor nem szokott megállni, ha az adott megállóban nincs senki és senki nem is akar leszállni. Ezzel nincs is gond.
Ha viszont lenne felszálló, csak épp leszálló nem, és ezért nem akar megállni "me ötperc múúva gyün a másik busz, baddmeg", az viszont már kötelességszegés. Feljegyzed az időpontot, a busz rendszámát, és a forgalmi irodán bejelented. Ha komoly károd is származott az esetből, bíróságra is mehet a dolog.
1. Ha valaki a távolsági buszt arra használja, hogy csak az adott település másik végére megy, mert az olcsóbb, tehát helyi busznak használja, ott még elfogadotabb a szelektálás, bár ezt is tiltja a szabályzat. Az viszont non-szensz, hogy csak azt viszi el aki 100 km-t megy, aki 70 km-t azt már nem... wtf!
2. A panasz levélben meg kell adnod a nevedet és a lakcímedet, még ha emailben is írsz Nekik ajánlott levélben kötelesek válaszolni legkésőbb 30 napon belül. Ha ne teszi meg az adott busztársaság akkor meg lehet írni a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumnak, bár az már hosszabb idő lesz mire vissza írnak.
3. Azt nem írtad meg, hogy honnan hová akartál utazni illetve azt, hogy melyik busztársaság alkalmazottja tette ezt (DAKK, Borsod, stb.). Így nehéz bármilyen infóval szolgálni, de az adott busztársaság honlapján fent kell lenniük az adatoknak (telefonszám, email és levelezési cím, legközelebbi iroda, stb)
A felszállas sorrendjére létezik egy kormányrendelet, 2012-ben alkották. Eszerint távolsagi jaratoknál először az előveteles jeggyel rendelkezők, aztán a nagyobb távolságra utazók, majd a fogyatékkal élők és kisgyerekesek jönnek, a sor végén vannak a berletesek.
A regionális forgalomban ezzel szemben a bérletesek es előre valtott jegyesek jönnek először.
Helyi forgalomban pedig az erkezési sorrend számít.
Tehát ha távolsági járatról van szó, akkor jogosan szelektált a sofőr.
Ha ez visszatérő probléma, akkor minel többen jelezzétek a regionális közlekedési központotok felé.
Utolsó!
Az sem km. szerinti szelektálás! Amúgy meg ha nem férnek fel a buszra az utasok akkor érdemes lenne a társaságnak elgondolkozni azon, hogy 2 buszt kellene az adott időpontban indítani vagy picivel később (az sem jó, ha elmegy egymás után 3 busz, utána meg 2 óráig semmi).
Amúgy én is sokat írtam anno a helyi busztársaságnak, egyrészt a helyben nem megoldott tömegközlekedés miatt másrészt meg problémás utasok miatt. Mind2 esetben vissza írtak mindig, a problémás utasokat letiltották a buszról habár 2 év után, itt még így se szelektáltak.
Egyszer írtam a Minisztériumnak is, az is vissza írt.
Köszönöm a válaszokat!
Utolsó, milyen indoknál fogva lehet valakit eltiltatni a buszozástól? (Csak kíváncsiságból kérdezem)
Kérdező, a buszozástól eltiltottak - azaz az utazásból kizárhatóak - fel vannak sorolva az irodáknál, de a járműveken is, tételesen. 6 éven aluli gyerek, kísérő nélküli magatehetetlen személy, érvényes jegy nélkül utazó, akik randalíroznak a buszon stb. (természetesen a 30 fős cigányhordák és a büdös koszos csövesek utazhatnak bármin ingyen)
Az utazásból kizáró okok közt nem szerepel az, hogy aki rövidebb távra vesz jegyet, tehát jogtalanul zártak ki az utazásból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!