Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Előszőr fogok metróval utazni,...

Előszőr fogok metróval utazni, nem bírom a mozgólépcsőt, tanácsok?

Figyelt kérdés
Eddig el tudtam kerülni, de most sulival megyünk fel és nincs más verzió. Nem magától a metrótól félek, hanem a mozgólépcső kontra nem látom a cső végét dologtól. Ötletek, tanácsok?
2010. ápr. 21. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Kapaszkodj, és gondolj arra, hogy nem mindenki esik le.
2010. ápr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Van olyan, amikor sima lépcső is van a mozgó mellett (vagy az egyik mozgó nem működik?) Nem vagyok pesti, de sokszor voltam már ott és bizony kellett metrózni is. Eléggé ,,szédítő".

Szerintem szúrj ki egy pontot a ,,messzeségben" és nézd azt folyamatosan (ezt szokták ajánlani a buszon hányósoknak is), esetleg közben gondolj valamire, mondjuk mondj el magadban egy verset vagy mondókát. Mire a vers végére érsz, már túl is leszel a mozgólépcsőzésen. Vagy találj ki bármit, a lényeg hogy eltereld a gondolataidat!

2010. ápr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy minden állomáson van lehetőség pár percre leállítani a mozgólépcsőt, ezt indokolhatja betegség, testi fogyatékosság is.
2010. ápr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Álló (tehát üzemen kívűli) mozgólépcsőt tilos használni, peronőri engedéllyel lehet nagytestű kutyával felmenni rajta.
2010. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Fordulj háttal a menetiránynak és nézz felfelé vagy ülj le a lépcsőre és "utazz" úgy.Babrálj a cipőddel ha esetleg félsz hogy kinevetnek az osztálytársaid.
2010. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó!Akkor a Plázában ha későn van vége a filmnek,hol menjünk ki?Mert addigra már minden levan állítva és csak mozgólépcső visz fel a tetőre .És ott nincs sima lépcső!Akkor,hogyan tehetik ezt meg?:O (nem kötekedésből,valóban érdekel,mert nekem ez új)
2010. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vagyis 14:44-esnek írtam:)
2010. ápr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Réti bubuzér ***** válasza:
Állj be szorosan az egyik osztálytársnőd mögé, nyúlj előre, és markolj rá a csöcseire. Tuti nem a mozgólépcsővel fogsz foglalkozni, és ő sem. ;)
2010. ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek (:
2010. ápr. 21. 15:13
 10/13 anonim ***** válasza:

14:52-nek:


Van külömbség egy plázában található mozgólépcső és a metró mozgolépcső között. Az utobbi több embert szállít hosszabb és nem biztos hogy mindig figyelni tudja valaki hogy az álló mozgólépcsőn valaki rosszul lesz.


Amúgy a metró mozgólépcsőit nem állítje le csak vész esetén illetve ha a menetrendeje úgy rendeli el. De álló mozgólépcső minden állomáson van ha te ott felgyalogolsz senki nem fog szólni ha mégis akkor magyarázd el neki miért ott jöttél fel és hagyd ott a francba.

2010. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!