Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A pótjegy adott vonatra szól?

A pótjegy adott vonatra szól?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy vonatjegyet oda-vissza Budapest-Siófok vonalra, pótjegyet is kértem, mert olyan vonattal megyek, amelyikre kell pótjegy. De nem kérdezte a pénztáros, hogy melyikkel megyek-jövök. A pótjegy nem adott vonatra szól? Bármelyikre felszállhatok vele. Tehát akár a reggel 8as, akár a délután 3-asra is? A lényeg, hogy legyen egy pótjegyem?
2016. júl. 14. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Te esetedben a sima jegy sem egy bizonyos vonatra szól, hanem az érvényesség napján/napjain bármelyikre. A pótjegy is ilyen. Arra a viszonylatra érvényes, amihez pótjegyként vetted.
2016. júl. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor rendben, én is így gondoltam, csak elbizonytalanított, hogy van, amikor megkérdezik melyikkel megyek, van amikor nem.

De én is így gondoltam, úgyhogy akkor rendben lesz a jegyem:)

2016. júl. 14. 19:27
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Az ic pót s helyjegy szól adott vonatra..
2016. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdezte meg a pénztáros, mert Siófok felé nem minden vonatra szállhatsz fel pótjeggyel, elég sok vonatra helyjegyet kell venned. Amelyik vonat csak pótjegyes, arra felszállhatsz egész nap, a pótjegy nem vonatra szól.
2016. júl. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem szállhatsz fel mindegyikre, vagy a Balaton Expresszre nem, mert arra helyjegy kell. Pótjegyel a Déli->Parti sebesekre meg a Siófoki/Keszthelyi Flirt nevű vonatokra szállhatsz fel, azok közül viszont bármelyikre.
2016. júl. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!