Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nem váltok helyjegyet...

Ha nem váltok helyjegyet vonatra, attól még leülhetek? Csak helyhegyesnek át kell adnom ha nincs több?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy működik a helyjegy. Ha nincs, akkor elvileg nem biztos hogy lesz ülőhely, de ha korán felszállok és leülök akkor mi lesz? Vagy külön kocsi van a helyjegyeseknek amit korlátozott számban adnak csak?

Kérlek magyarázzátok el :) (Bp-Szeged távról van szó amúgy)



2014. aug. 3. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szempontból háromféle személyszállító vonat van.

1. helyjegy nem váltható

2. helyjegy váltható

3. Helyjegy váltása kötelező


Utóbbira fel sem szállhatsz helyjegy nélkül.

Ha olyan vonattal utazol, amelyre lehet venni helyjegyet, de nem kötelező, bármelyik szabad helyre leülhetsz, de át kell adnod akkor, ha valaki bemutatja az oda szóló jegyét.

2014. aug. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én kecskeméten szoktam felszállni erre a vonatra, szinte mindig van helyem (nem első osztályon, hanem 2-es osztályon szoktam utazni, vagy fél 1-sőn az olyan h a kocsi egyik fele első osztály, a másik fele meg másod, de így a másodosztályon is ugyanolyan szép ülések vannak :D


3 éve járok ezzel a vonattal oda-vissza, kb. csak szorgalmi időszakban vasárnap este nincs ülőhelyem, minden máskor szokott lenni

2014. aug. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor a helyjegy egy bizonyos ülésre szól?
2014. aug. 3. 20:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, ezért hívják helyjegynek.
2014. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Helyjegy ahogy a nevében van, helyre szól. Vonatnál mondják, vagy jelzéséhez írják hogy helyjegy váltása kötelező.


Akkor is fel lehet szállni ha nincs helyjegyed, de a vonaton meg kell váltanod, ami helyjegy ára plusz 3-400 forint, kvázi büntetés. És ha megfizeted, az nem biztosít neked helyet, ergó ha valakinek oda szól a jegye, akkor át kell adnod a helyed.

2014. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 10 deka farhát ***** válasza:
83%
A 2. betelefonálónak szeretném mondani, hogy nyugodtan beülhet az 1. osztályra is a szegedi vonaton, mivel a gyorsvonati részben megszűnt a kocsiosztály-különbözet, tehát az 1. osztályú kocsik is "alapdíjasak" lettek. Az IC szakaszban még külön van.
2014. aug. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
tényleg? ezt nem is tudtam.. na szép, akkor legközelebb már én is onnan pöffeszkedek köszi :P
2014. aug. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Utolsóknak - fenébe, eggyel több ember az első osztályon. :D (A nyuggerek nagyon rafináltak, ők már az első naptól kezdve kihasználták ezt.)
2014. aug. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, sokat segítettetek :)
2014. aug. 4. 22:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!