Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A diakok es a nyugdijasok...

A diakok es a nyugdijasok tenyleg ingyen utaznak? Most hogy van ez?

Figyelt kérdés
Valaki elmagyarazna, mert mar teljesen osszezavarodtam:(
2015. dec. 26. 14:57
 1/8 A kérdező kommentje:
*ingyen utaznak vonattal
2015. dec. 26. 14:58
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Így, ebben a formában egyik sem igaz.

A diákok nem utaznak ingyen, csak jelentős kedvezményeket kapnak. Nappali tagozaton a lakóhely és az iskola között 90%-os kedvezménnyel válthatnak bérletet, illetve bármely viszonylatra 50% kedvezménnyel vehetnek jegyet. Levelezőn nincs kedvezményes bérlet, csak félárú jegy a lakóhely és az iskola között.

65 év felett pedig ingyen lehet utazni a vonaton. Akkor is, ha nyugdíjas az ember és akkor is, ha nem. De ha valaki még nincs 65 éves és nyugdíjas, akkor nem utazhat ingyen.

2015. dec. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem. 50% a kedvezmény a diákoknak, a nyugdíjasoknak is, ill. van lehetőségük meghatározott számú alkalommal 90%-os kedvezményre. 70 év felett ingyenes a tömegközlekedés.
2015. dec. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pedig nem olyan bonyolult.


[link]


Olvasd el, ha nem sikerült értelmezni, segítek.

2015. dec. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs, tényleg 65 felett, lemaradtam.:-)

Szlovákiában ingyenes a vonat a diákoknak és a nyugdíjasoknak.

2015. dec. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze persze, eddig tisztaban voltam minden ilyen kedvezmennyel, csak most olvastam a neten hogy elvileg mar egy eve ingyenesen utazhatnak a diakok..:D meg is lepodtem, szoval koszonom a valaszokat:)
2015. dec. 26. 15:57
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Egy éve ingyen utazhatnak a diákok és a nyugdíjasok - Szlovákiában. (Ami ráadásul baromság, mert így aztán tényleg az is fizeti az utazásukat, aki vasútállomásnak a közelébe sem megy. Ráadásul diszkriminál is azokkal a településekkel, ahol nincs vasút. Továbbá a teljes ingyenesség felesleges utazásokat is indukálhat.)
2015. dec. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szeged közelében Algyőn ingyenesen kapják a bérletet a diákok, de kb. ez az egyetlen eset amiről tudok, hogy ingyen lehet utazni.
2015. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!