Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nemrég történt velem egy...

Nemrég történt velem egy baleset, tolatott ki az autó a kapubejáróból, és sajnos nem vettem észre, biciklivel nekimentem. Nagyon megilyedt, de csak elküldött, és mondta vigyázzak magamra. Fel tud keresni a nő? Lehet belőlle komolyabb baj?

Figyelt kérdés

2015. nov. 12. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
De hát ő volt a hibás, ha csak nem a járdán tekertél. Akkor ugyanis mindketten hibásak votatok. Minek keresne meg? És hogyan?
2015. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A Kresz szerint neked volt/van elsőbbséged ilyen esetben mert az autós ha kiáll a kapuból, garázsból mindig az úton haladónak kell elsőbbséget adnia, és ha neki tolat valaminek vagy valakinek akkor alapból ő a hibás hogy miért nem figyelt oda. Ha nem lát ki rendesen akkor biztosítania kell embert aki irányítja őt hogy mikor jöhet ki meg stb...


Lényegében ő nem árthat neked, viszont ha valami bajod van és egyértelműen kiderül hogy a baleset az oka akkor a nőt simán elővehetik mert elmulasztotta a segítség nyújtást független attól hogy nem hagyott cserben ha látta volna rajtad hogy nem vagy teljesen jól hívnia kellett volna a mentőket.

2015. nov. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs,biztos hogy az én hibám volt!

Mentem,miután neki koccoltam utánna közölte velem hogy egyirányú út,(a járdán mentem) de sajnos benőtte a táblát a gaz,nem is láttam,nem vettem észre.A lényeg az hogy nekimentem, 2 kicsi karcolás lett rajta,a nő aki vezette a kocsit nagyon megilyedt,de azt mondta mennyek és vigyázzak magamra.

2015. nov. 12. 14:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, egyirányú vagy kétirányú, a járdán nem biciklizhetsz. Így valószínűleg osztott a felelősség, sőt a tied nagyobb, mert az auósnak nem kell arra számítania, hogy kerékpár jön a járdán. Mindegy, elengedett, örülj neki.
2015. nov. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#2:

"és ha neki tolat valaminek vagy valakinek akkor alapból ő a hibás " - Na de nem a nő tolatott neki, hanem ő ment a kocsinak!


kérdező:

Nem tud és nem is akar felkeresni.

Egyébként az lenne a korrekt, ha te keresnéd fel ( te tudod honnan tolatott ki), és megkérdeznéd, hogy a kocsi javíttatásába ( gondolom fényezés) segíthetsz-e. A lakásotok biztosítására ki lehet tölteni egy kárbejelentő lapot, és akkor nem neki kell zsebből súlyos tízezreket fizetnie a te hibád miatt.

2015. nov. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a komentet!

Azon gondolkoztam hogy viszek neki egy 5000 est,sajnos nincs több pénzem most,de attól félek ha odamegyek mérges lesz rám a nő,és feljelentést tesz vagy nem is tudom...és ha felvett egy kamera?:(

2015. nov. 12. 14:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Az 5000-es szép gesztus lenne, biztos nem lenne mérges.

Ha felvett a kamera, akkor sincs semmi. Nem fog feljelenteni, mert csak felesleges gondot okozna magának is.

Hány éves vagy?

2015. nov. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezért van tele a tököm a járdázó idiótákkal. Mi lett volna, ha egy gyalog lép ki eléd? Egyszer egy ötévesforma kislány jött majdnem belém lejtőn vagy hússzal, ha két másodperccel később lépek ki elbúcsúzhattam volna a koronaékszerektől. Papa meg büszke mosollyal az arcán nézte távolról, hogy kb egy méterrel a párhuzamosan futó bringaút melletti járdán rongyoló lányát...
2015. nov. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De tényleg Büdöske, miért biciklizel a járdán? Most láthatod, miért baromság: mert senki nem számít rád ott. Konkrétan halálos balesetet okozhatsz (ha elütsz egy kertkapun gyanútlanul kilépő öreg nénit) vagy szenvedhetsz (Kamaz fordul előtted jobbra, te meg jössz a járdán a holttérben).


Soha ne jàrdázz. Ott az úttest, ott a helye a biciklisnek ha nincs bringaút!

2015. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kérdező 17 éves vagyok,rendszeresen közlekedek,motorozom..Ez az első balesetem.Megfogadom az összes tanácsotokat,többet nem biciklizem járdán!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

2015. nov. 12. 19:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!