Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A mozdonyvezetőknek mennyire...

A mozdonyvezetőknek mennyire romlik a hallása munka közben? Viselhetnek hallásvédőt?

Figyelt kérdés
Nekem már az nagyon sok, ha csak elmegy mellettem egy vonat - és e mentén belegondoltam, hogy vajon milyen lehet a hallása egy mozdonyvezetőnek. Hangszigeteltek a mozdonyok? Vagy viselhetnek hallásvédőt/füldugót? Hogy megy ez? Aki mozdonyvezetpnek megy, az automatikusan "lemond" a hallásáról? Ezzel kapcsolatban van valakinek személyes tapasztalata?

2015. nov. 11. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
98%

"Nekem már az nagyon sok, ha csak elmegy mellettem egy vonat - és e mentén belegondoltam..."

És vonaton utaztál már? Feltűnt, hogy a kocsi belsejében nem a kint hallható zajok hallhatók?

2015. nov. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Ha Szilin vagy régi dízelen van sokáig, akkor nagymértékű halláskárosodást szenved. Nem egyik napról a másikra, de nem is a jövő hónapra, hanem évek múlva.
2015. nov. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
A gázolás miatti hosszú kürtölés is rendesen odavág a fülnek, főleg, hogy feletted szól majdnem több száz dB.
2015. nov. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mozdonyvezetőként azért kicsit jobban rálátok a dolgokra.

Vannak kivételes és extrém esetek, de azért átlaghelyzet közel sem ilyen szörnyű.

Kezdve a kürttel, annak is van egy érdekes tulajdonsága... gondoljatok egy koncertre például, hangfalak merre néznek... a zenészek nem süketülnek meg, nos itt is hasonló az elv, ami kifelé hangos, az bent már kevésbé, egyrészt a hang terjedése miatt ( irányban ) másrészt a fülke is bőven fog fel.


Motorzaj pár kivételtől eltekintve bent sokkal visszafogottabb.


Igazán fülsértően hangos gépekkel a mai utazóközönség meg amúgy sem fog találkozni.

Egyik ritka példa a remot Dácsia, Pielstick motorral, ott fülkében is szó szerint csak kiabálva lehet beszélni, akkora a zaj nagyobb motorfordulatnál.


A másik a " csöves " Szergej. Régi ruszki technika, hangtompító nélkül ( mára mindegyiken van, hamar felszerelték rájuk ). Ez is főleg kívülről volt hangos, amolyan jó mély üvöltés, alapjáraton képes volt ablaküvegeket és egyéb apróságokat rezonáltatni, pláne ha nem alapjáraton üzemelt.

2015. nov. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!