Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszbérletnél ez hogy működik?

Buszbérletnél ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Tehát a Munkaügyi Központ által szervezett tanfolyamra fogok járni Mátészalkára. Állandó lakcímem Fehérgyarmaton van (a két város közti táv 20km) és a tanfolyamszervező ad bérletet.

Viszont a nagyiéknál lakom jelenleg Kölcsében (Fehérgyarmattól 30 kilométerre), ami a tanfolyamot megtartó várostól 50 kilométerre van.

Nem volt soha bérletem, tehát nem tudom, rá van-e írva hogy hova érvényes vagy csak a táv? Vagy hogy lehetne megoldani, hogy ne kelljen az út 60%-át saját zsebből fizetnem?



2015. okt. 1. 09:38
 1/2 anonim válasza:

Onnan finanszírozzák a bejárást, ahol a lakcímkártyádon szereplő lakhelyed van.

Amikor én távolsági busszal mentem, akkor még úgy volt, hogy nekem kellett rá írnom, hogy honnantól hová megyek, de láttam már olyat is, ahol rá van nyomtatva a bérletre. Viszont a távolságot, 20km-t feltüntetik rajta, azt nem tudod lecsalni. Ha úgy közlekedsz, hogy Kölcsétől, Fehérgyarmatig, akkor is megbüntetnek mégpedig azért, mert 20km-es bérlettel utaztál a 30km-es távon, ha Kölcsétől, Mátészalkáig utazol akkor meg pláne, hogy megbüntetnek. Nem tudom, hogy át kell e szállni.

Azt tudod tenni, hogy csináltatsz egy másik lakcímkártyát, hogy tartózkodási helynek Kölcsét írják be, lakhelynek, pedig Fehérgyarmatot. Ha ez megvan (kell hozzá egy csomó papír, az okmányirodában elmondják mi), akkor bemész a munkaügyibe és jelented, hogy jelenleg Kölcsén laksz, oldják meg a bérletet. Vagy megcsinálják így utólag, vagy nem.

Érdemes előbb rájuk telefonálni, hogy megérdeklődd, megoldható e a dolog így.

2015. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
jelentkezz be ideiglenes lakcímmel nagyiékhoz.
2015. okt. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!