Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatállomáson a hangosbemon...

A vonatállomáson a hangosbemondóban ott, élőben mondják a járatokat, vagy fel vannak véve és simán bejátszák?

Figyelt kérdés
remélem érthető a kérdésem. Köszi a választ! és csak normálisakat!
2008. szept. 11. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb pályaudvarokon előre fel vannak véve. Kisebb állomásokon előfordul, hogy élőben mondják be azt pl, hogy késik a vonat.
2008. szept. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
87%
én például nyári munkán hangosbemondó voltam pesten...
2008. szept. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám pénztáros volt egy kis állomáson, ami igazából nem is volt állomás, csak megállóhely. És ő mondta be, hogy jön a vonat vagy azt, ha késik.

Természetesen a nagy pályaudvarokon, állomásokon előre fel van véve és lejátszák.

Láttam is egy szinésszel egy riportot, amikor mondta, hogy milyen iszonyú unalmas munka volt felmondani az összes ilyen hangosbemondó szöveget. Sajnos a szinész nevére nem emlékszem, de tudom, hogy ő mondja be Pesten is és pl. Szolnokon is. :)

2008. szept. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek előzökkel tehát nem ismétlek. De az engem is érdekelne h ki mondja be a nagyobb álommásokon, mármint kié a hang :)
2008. szept. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
jav. -m +l
2008. szept. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen gépi hangos van, de sok kisebb állomáson bemondják, meg ugye ha olyasmi történik, amire nincs felvett anyag akkor azt is ( pl. bombariadó miatt állomáskiürítés múltkor tesóm így járt Szolnokon). Cegléden sokáig volt kézi hangosbemondás, egy selypítő női hang aki az s és sz hangokat érdekesen mondta. Most már gépi hangos van ott is.
2008. szept. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Két ember hangját vették fel: Szalóczy Pál (pl. a Keleti pályaudva) és Rábai Balázs (pl. a Nyugati pályaudvar). Rábai a Magyar Televízió hiradósa volt.
2008. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!