Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A cukorbetegek tényleg ingyen...

A cukorbetegek tényleg ingyen utazhatnak a buszon? Unokatesóm azt mondta ő cukorbeteg és ingyen utazhat+még az is aki őt kiséri.

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Én ezt abszolút kizártnak tartom. Hogy ellenőríznék? Nem tudom, hogy van-e a cukorbetegeknek valami igazolványuk, ilyesmi, de én még soha nem láttam, hogy valaki felmutatta volna, és így ingyen utazott, pedig nincsenek olyan kevesen, és már én sem most kezdtem az utazgatást. A közlekedési társaságok (MÁV, Volán, BKV...) szabályzatában megnézheted még.
2010. márc. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Közel 40 éve vagyok cukorbeteg de nem hogy ingyen utazhatok, de semmiféle támogatásról nincs tudomásom.
2010. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

csak ha megvakult vagy amputálták a lábát a cukorbetegség miatt.

a cukorbetegség fogyatékosságnak számít, de az utazás tekintetében sztem nem. lehet viszont rá adókedvezményt kérni, éves szinten kb. 42 ezer forint, és az orvos állítja ki az igazolást a fogyatékosság tényéről.

2010. márc. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Volt már ebből itt vita ezen az oldalon és arra az eredményre jutottunk, hogy igen, jár kedvezmény (90%) mivel súlyos fogyatékosságnak minősül, de nem utazhat ingyenesen.


"15/1990. (IV. 23.) SZEM rendelet

a súlyos fogyatékosság minősítéséről és igazolásáról


A magánszemélyek jövedelemadójáról szóló 1989. évi XLV. törvény 71. § (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem:


1. § (1) Az adóalapot csökkentő kedvezmény igénybevétele szempontjából súlyos fogyatékosnak minősül az 1991. évi XC. törvény 3. §-ának 20. pontjában foglaltakon túl:

a) a siket és nagyothalló,

b) az értelmi fogyatékos,

c) a veleszületett és szerzett szívbetegségben szenvedő a III-IV. funkcionális stádiumban,

d) a vérképzőrendszer rosszindulatú betegségében szenvedő,

e) a gégekanüllel élő,

f) az ileo, illetve kolosztomás beteg,

g) súlyos szervi károsodással járó immunbetegségben szenvedő,

h) a Malabszorpciós szindrómák közül:

ha) a pankreászelégtelenség,

hb) a posztgasztrektomiás szindróma,

hc) a bél felszívó felületének jelentős csökkenése (vékonybélrezekció,)

hd) a Whipplebetegség,

he) a bélnyálkahártya gyulladás: enteritisz, regionális szkleroderma, limfóma radiációs ártalom, sprue,

hf) mukoviszcidozis,

hg) a kémiai vagy genetikai ártalma: diszacharidáz hiány, hipogammaglobulinémia, monoszacharidmalabszorpció,

hh) az endokrin és anyagcsere betegségek: inzulinos és II. típusú diabetes, Zollinger-Ellisonszindróma, a hipoparatireoidizmus, Addisonkór, sebészeti, illetve konzervatív kezeléssel nem rendezett hipertireozis betegségben szenvedő;

i) aki a módosított 6/1971. (XI. 30.) EüM rendelet 3. §-a szerint vaknak minősül;

j) aki a 179/1993. (XII. 29.) Korm. rendelet szerint súlyos mozgáskorlátozottnak minősül.

(2) Az (1) bekezdés a) és b) pontjában említettek körébe az a személy tartozik, akinek a fogyatékossága e rendelet 1. számú mellékletében meghatározott mértékű, és ez az állapot tartósan vagy véglegesen fennáll."

2010. márc. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
sztem az utazási kedvezményhez mozgássérültség vagy látássérültség kell... a siketek se utaznak ingyen v. olcsóbban.
2010. márc. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Unokatesóm 20 éve cukorbeteg. Nem utazhat ingyen.
2010. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

szerintem se.Ha minden cukor beteg ingyen utazhatna elég veszteséges lenne a BKV nak vagy a többi busz társaságnak és szerintem még ez a betegség nem indok arra hogy ingyen utazhasson hiába élete végéig elkíséri nem ok.

Az meg még nagyobb baromság hogy a kísérő is,jó hogy nem az egész család utazhat ingyen csak azért mert egyik tagjuk cukor beteg.

Ja a másik meg szerintem nagyon sokan vissza élnének vele.

2010. márc. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Barátnőmnek gerincproblémái vannak és 90%-os kártyája van. Barátom asztmás és szintén rendelkezik ilyennel. Van olyanról is tudomásom, hogy hallássérültek számára is kiállítják. Természetesen nem fognak senkihez bekopogtatni, hogy hahó! adókedvezményre, illetve kedvezményes utazásra vagy jogosult! Mindennek utána kell járni, be kell szerezni a szükséges papírokat, és megspórolhat az ember egy kis pénzt a betegségének "köszönhetően".
2011. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!