Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nemzetközi vonat lekésése...

Nemzetközi vonat lekésése másik vonat miatt?

Figyelt kérdés
Ha pl. Vácról megyek fel a Nyugatiba és onnan kell átmennem BKV-val a Keletibe egy nemzetközi vonathoz, de a Vácról a Nyugatiba közlekedő vonat késése miatt nem érem el a másikat, akkor ad valami kártérítést a MÁV? Mondjuk átrakathatom a jegyemet ingyen egy másik járatra?

2015. aug. 18. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
A legjobb ha időben indulsz Vácról..tudomásom szerint fél óránként jár onnan vonat..
2015. aug. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az oké, de egy baleset vagy felsővezeték szakadás miatt akár 2 óráig is állhat a forgalom
2015. aug. 18. 23:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Főleg ha kedvezményes nemzetközi jegyed van.
2015. aug. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Budapesten nem biztosít csatlakozást a vasűt, így kártérítésre sem vagy jogosult.

Igőben, rászámolva indulj el. Amúgy miért nem a keletibe mész Vácról ?

2015. aug. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Budapesten a nagy vasúti (és városi) forgalom miatt lehetetlen lenne követni, melyik vonattól mikorra érnek át az utasok, remélem belátod... Szóval semennyire sem garantálják a csatlakozást. (Igazából még egy állomáson belül sem, mert nem bírná el a rendszer, ha egyetlen 15 perc plusszal érkező vonat miatt bennragadna mondjuk a Nyugatiban egy másik vonat 12 percre, a rá 5 percre induló is 7-9 percre. Amiatt egy másik nem tud bejárni az állomásra, arról lennének még átszállók valamerre - aztán volt menetrend, nincs menetrend...


A BKK menetrendszerű közlekedéséhez pedig nem sok köze van a Startnak, és nehezen is tudnák követni, mikor hol volt gond, ami miatt esetleg nem értek át utasok.


Kártérítést kaphatsz, 1 óra késés felett. De ha külön vetted a belföldi és a nemzetközi útra, akkor csak a Vác-Bp szakaszra! Ha egyben, akkor más a helyzet, de akkor meg jó eséllyel alaposan ráfizettél, hiszen egy sor viszonylati kedvezmény csak Budapesttől érvényes.


Az átfoglalás jegytípustól, kedvezménytől függ. A helyjegy módosítása pénzbe kerül, ahogyan a vonathoz kötött jegyeké is (utóbbiaknál egyszerűen másikat kell venned), de ha nincs vonathoz kötve a jegyed, akkor nincs gond, a jegy érvényességi idején belül mehetsz másik vonattal.

2015. aug. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez már megtörtént?


Mert ha még nem, és feltételes a kérdés: hát, nem hinném, hogy ekkora peched lenne, hogy pont akkor legyen gázolás, felsővezetékszakadás vagy valami, ami jelentős késést okoz...

Egyébként számolj rá.

Nekem ha kicsit is számít, hogy odaérek-e (én személy szerint konkrétan teljesítménytúrázni szoktam, néha pont a váci vonalon is kell utaznom), akkor rászámolok, hátha lekésem a vonatot vagy havária történik.

2015. aug. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A MÁV még akkor sem ad kártérítést, ha jogosult lennél rá. Időben indulj el, persze, de soha nem lehetsz biztos benne, hogy mikor érsz be.
2015. aug. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nemzetközi vonatnál, ha nem tudok későbbi vonattal menni, ha lekéstem, 1-2 órát szoktam számolni az átszállásra. Átszállásos nemzetközi útnál is ennyit (persze országfüggő, Németországban kevesebb is elég, a balkánon több kell).


Egyszer Pécsről mentem Németországba, inkább az eggyel korábbi vonatot választottam és szobroztam a Keletiben több mint 2 órát, de nem kellett aggódnom, hogy lekésem a vonatot. Egy bécsi vagy prágai vonat esetén már nem hagynék rá ennyit, hiszen két óra múlva indul a következő (kivéve ha vonathoz kötött a jegyem, akkor ugyanúgy rászámolok).

2015. okt. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!