Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogosan vette el az ellenőr a...

Jogosan vette el az ellenőr a diákigazolványom?

Figyelt kérdés
Tegnap délután utaztam be Szegedre a helyről ahol lakom. Ideiglenes diákigazolványom van, mivel most végeztem az alapszakkal. Bemutattam az ellenőrnek, de emellé el akart kérni még egy fényképes igazolványt, hogy "lássa hogy tényleg én vagyok az". Mivel nem volt nálam más fényképes igazolvány, sőt semmilyen, (tudom, hogy ez hiba volt, de csak 1 levelet mentem feladni és már jöttem volna haza), ezért elvette a diákomat amit előzőleg ugye odaadtam a kezébe. Kaptam büntetést is, de azt csak akkor kell befizetnem ha 2 héten belül be nem mutatom az ügyfélszolgálaton a büntetést + igazolványt. Egyébként ez a bemutatás 900 Ft-ba kerül, + a jegy kiegészítését is ki kell mellé fizetnem... A kérdésem az, hogy volt-e joga elkobozni a diákigazolványom? Valakivel történt már hasonló?

2015. aug. 4. 12:51
1 2 3
 11/22 kovpet ***** válasza:
79%
Nyilván nincs, egy nem hivatalos ember nem kobozhat el hivatalos papírt (meg mást se nagyon). Átvételit írtatok legalább? Mert akkor simán letagadhatja, te meg kérhetsz még egy ideiglenes papírt :)
2015. aug. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Jogosan vette el a diákidat, ugyanis a kedvezményre jogosító igazolványt találhattam, lophattam, vagy két kisfröccsért a sarki csehóban is megvehettem, vagyis igazolnom kell, hogy a diákin szereplő név és a személyin szereplő név megegyezik-e. Tetszik, nem tetszik, de joga van az ellenőrnek bevonni.
2015. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Na, akkor a lepontozókat kérdezném:


az ellenőr talál egy hamis vagy hamis gyanús ingyenes utazásra jogosító igazolványt egy utasnál. Mi a helyes eljárás szerintetek? Visszaadja, hogy továbbra is használja, vagy bevonja? Tovább megyek, én ellopom egyikőtök diákiját, és ezzel utazom 50%-os kedvezménnyel. Semmivel se tudom igazolni, hogy én Kolompár Rinaldó miért egy Varga Krisztina névre ellátott igazolvánnyal utazom, de az ellenőr visszaadja a diákit? Szerintetek?


Egyébként egy bűvös szó:

az ellenőr és az autóbusz vezetője is közfeladatot ellátó személy. És joga van az ellenőrnek is, és a gk. vezetőnek is elkérni, azonosítani és bevonni. Az egy másik dolog, hogy a gk. vezető ezt technikailag nem tudja megoldani, mert beszállítás, jegykiadás, menetidő stb., de joga van.

2015. aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 kovpet ***** válasza:
85%

Rendőrt hívhatott volna, de nem volt joga elvenni egy hivatalos iratot. Hogy lett volna már joga, beszéltek össze-vissza.

Semmivel nincs több joga mint másnak. Igen, közfeladatot ellátó személy, így plusz védelmet kap a jogtól.


Itt van, hogy kik még közfeladatot ellátó személyek:

[link]


Szerintetek egy óvónőnek is joga van igazoltatni?

Tudom, nyári szünet van, de azért nem kellene itt ámokfutni. Arra ott a szex rovat :)

2015. aug. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
16%

# 14/14 Időpont ma 12:16


Csakhogy, ez nem igazoltatás. És az ellenőrnek nem attól van joga bevonni a diákot, mert közfeladatot ellátó személy.

2015. aug. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 kovpet ***** válasza:
100%
Hanem mitől?
2015. aug. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 kovpet ***** válasza:
72%

Komolyan, olvasd már vissza magad. Azt állítod, hogy egy magáncég (vagy állami, a tulajdonos most mindegy) alkalmazottjának joga van BEVONNI egy hivatalos iratot? Hogy lenne már joga. A lángossütőnek is lenne ilyen joga szerinted? Ő is egy ugyan olyan kft ugyan olyan alkalmazottja...


Kizárhat az utazásból persze. Pótdíjazhat (NEM, nem "büntethet", ez nem ugyan az). Hívhat rendőrt. Elkérheti és kezelheti az adataid (ahogy akár én is, ha megengeded).

Ennyi.

2015. aug. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
81%

Nincs joga bevonni. Nem igaz, hogy kötni kell az ebet a karóhoz, hogy márpedig joga van. Ha ennyire joga van, akkor hol van a jogszabályi hivatkozás? Ez a "beírom, hogy joga van, majd megnyomkodom mindenkinél a piros kezet, aki az ellenkezőjét állítja" módszer eléggé gyerekes.


Szépen néznénk ki, ha feltételezések miatt bármelyik jöttment bevonhatná az irataimat. Amit bevonhat, az az, amit az adott társaság állított ki. Vagyis ha bevonja a bérletét, akkor semmi gond nincs.


Pótdíjazhatta is volna, mivel nem tudta igazolni a kedvezményre való jogosultságát. Hívhatott volna rendőrt, ha okirattal való visszaélést feltételez, és az majd intézkedik.

2015. aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

Olvas és értelmez:


[link]

2015. aug. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Ja, meg a gugli .... :D
2015. aug. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!