Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van ez? Szerintetek?

Miért van ez? Szerintetek?

Figyelt kérdés

A minap feltettem itt egy kérdést a Nyírvidéki Kisvasúttal kapcsolatosan:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa..

És egy érdekes dolgot írtak nekem válaszul. Egy elővárosi tram-train rendszer jó ötlet lehetne. Megmondom őszintén nem tudtam mi ez, így utánanéztem. Pont találtam egy aktuális cikket egy Szeged-Hódmezővásárhely tram-train vonal jövőbeli építéséről. Több helyen új szakaszt kellene építeni, és elég bosszúságos lenne a helyiek számára. A fórumokon is sokan panaszkodtak, hogy minek ez, meg csak tönkreteszik a forgalmat, stb... És eszembe jutott, hogy a Nyírvidéki Kisvasutat miért nem lehetne átépíteni Ilyen tram-train rendszerré. Elvégre ott már megvan a vonala, ott még azzal sem kellene vakerálni stb..... A lakosságszám és az utasáramlás is meglenne. És ez még az autóbuszokkal is versenyképes menetidőt generálhatna. Jó tudom nem rövid vonalat kellene átépíteni, de szerintem idővel megtérülhetne.

(Bocsi a hosszú szövegért)


Vélemény?



2015. aug. 3. 13:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon igen furcsa jogszabályok vannak. A közel 70 tonnás Combino a Budapesti Nagykörüton 50 km/h sebességgel mehet. A 18 tonnás MK 48-as lakott területen csak 20 km/h.val. A nemrég felújított somogyszentpáli kisvasút is csak 30, vagy 40 km-re van engedélyezve. A 1000 vagy 1100 mm-re való átépítésnek szerintem nem sok értelme lenne, mert az "jogszabályilag" keskeny nyomköz, költség szempontjából meg már majdnem nagyvasút. Ráadásul Magyarországon ilyen nyomtáv nincs. A Zsuzsi vasutat is emiatt építették át 760 mm-esre
2015. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!