Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van ez? Szerintetek?

Miért van ez? Szerintetek?

Figyelt kérdés

A minap feltettem itt egy kérdést a Nyírvidéki Kisvasúttal kapcsolatosan:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa..

És egy érdekes dolgot írtak nekem válaszul. Egy elővárosi tram-train rendszer jó ötlet lehetne. Megmondom őszintén nem tudtam mi ez, így utánanéztem. Pont találtam egy aktuális cikket egy Szeged-Hódmezővásárhely tram-train vonal jövőbeli építéséről. Több helyen új szakaszt kellene építeni, és elég bosszúságos lenne a helyiek számára. A fórumokon is sokan panaszkodtak, hogy minek ez, meg csak tönkreteszik a forgalmat, stb... És eszembe jutott, hogy a Nyírvidéki Kisvasutat miért nem lehetne átépíteni Ilyen tram-train rendszerré. Elvégre ott már megvan a vonala, ott még azzal sem kellene vakerálni stb..... A lakosságszám és az utasáramlás is meglenne. És ez még az autóbuszokkal is versenyképes menetidőt generálhatna. Jó tudom nem rövid vonalat kellene átépíteni, de szerintem idővel megtérülhetne.

(Bocsi a hosszú szövegért)


Vélemény?



2015. aug. 3. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre írtan azt, hogy lehet létjogosultsága egy ilyen rendszernek, ha megvan a megfelelő utaslétszám. Ránézésre azt mondom, kihozható a szükséges utaslétszám, bár tartok tőle, hogy a laza beépítettség miatt esetleg nincs is igazam. (Hódmezővásárhely és Szeged esetében városias beépítettségű területeket kötne össze a tramtrain. Ez Nyíregyháza északi agglomerációjában nem volna igaz. Ott inkább a debreceni villamoshálózat bevonása jöhetne szóba egy tramtrain rendszer esetén.)
2015. aug. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Személyes tapasztalat, hogy Ibrány és Nagyhalász bőven megtöltené a járatok. (főleg iskolaidőben)
2015. aug. 3. 13:37
 3/11 A kérdező kommentje:
A Solaris Tramino Jena 1000mm-es nyomtávolságú vasútra készül. Külön rendelésre csinálnának 760mm-re is?
2015. aug. 3. 15:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az egész vonalat teljesen fel kellene újítani.

A megszüntetés előtt már kín szenvedés volt rajta utazni a pálya állapota miatt. Nagyrész 10km/óra sebességkorlátozás. 90-es években sokan utaztak rajta.

Másik előnye a busznak, hogy míg a vonat lakot területen belül maximum 20km/óra sebességgel haladhat, addig a busz 50km/órával megy.

Új szerelvényekre is szükség lenne.

Egyébként, ha működő tram-train rendszert akarsz látni, nézd meg Karlsruhe közlekedését.


Amire te gondolsz, az inkább egy hév szerű hálózat lenne.

Nézd meg pl, hogy működik Stuttgart és környékén a Stadtbahn rendszer. Ezt még a BKV is tanulmányozhatná. :D Ez tényleg fonódó villamos hálózat.

2015. aug. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyrészt azért lenne már időszerű kezdeni valamit mert az idő múlik, és eljár a pálya állapota felett. Bár szerintem kár lenne veszni hagyni egy ilyen legendás vasútvonalat :)
2015. aug. 3. 17:33
 6/11 A kérdező kommentje:
#4: ebből is látszik, hogy sok hasznos dolgot lehetne átvenni külföldről, de hát honatyainkat ez egy cseppet sem érdekli. És amúgy ez a rendszer amit írtál 760mm-es keskeny nyomközű vasút?
2015. aug. 3. 17:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Pénz kérdése az egész. Sajmns nem csak a vonalat kéne felújítani, de a 60-as évek elején beszerzett mozdonyokat és kocsikat is ki kéne cserélni. Ezen kívül némi jogszabálymódosításra is szükség lenne. Amig a Balsai híd megvolt,a gyorsmotorvonatok engedélyezett sebessége 60 km/h volt. Ha ma kishazánkban egy keskeny nyomtávú vonalat 60, vagy 80 km-re akarnának engedélyeztetni, attól a közlekedési hatóság simán padlót fogna.
2015. aug. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És ha már ígyis-úgyis fel kellene újítani, akkor nem lenne értelme 1000 vagy 1100mm nyomközűvé alakítani, mint svájcba.Sőt a Solaris Traminok között van mindkét nyomtávolságra jármű
2015. aug. 4. 01:23
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és miért fognának padlót?
2015. aug. 4. 01:27
 10/11 anonim ***** válasza:
A stuttgarti is 1435-ös normál nyomtávú. Azt hiszem Mainheimben van 1000-es nyomtávú villamos.
2015. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!