Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elmesélnétek hogy miért...

Elmesélnétek hogy miért törölték el a volánokat és helyette miért a KK-k lettek?

Figyelt kérdés
egyik nap azt vettem észre hogy más bérletet kaptam és úgy vettem észre hogy vmi. megváltozott
2015. jún. 6. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért kell elmesélni?

Most nem azért, de a KK-k nem tegnap alakultak, ezen felül, rengeteg találatot dobott ki a google, pl. ezt:

[link]

[link]

[link]

2015. jún. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem törölték el őket, csak összevonták őket régiós Közlekedési Központokba. Az eredeti cél az volt, hogy állam pénzt spóroljon. Kevesebb központ, kevesebb irodista, illetve az alkatrészek, üzemanyagok beszerzését is lehet központosítani, nagyobb tételben valószínűleg van valami kedvezmény, mintha minden Volán külön-külön vette volna meg. Továbbá a szolgáltatási színvonal növelése is cél volt egy egységes arculattal. Eddig akárhány Volán társaság volt, annyiféle arculat. Az utasok szempontjából a másik cél a menetrendek összehangolása volt. Korábban a Volánok egymás konkurenciái voltak, igyekeztek minél több utast megszerezni a másik társaságtól. Ezt az okosan kialakított menetrendekkel tudták elérni. Hiába ment át B megyén az A megyéből C megyébe közlekedő távolsági járat, ha a B megyében nem volt rá biztosítva a csatlakozás.


Ez így nem is lett volna rossz elképzelés, de mint minden, ez sem jól rajtolt ebben az országban és félő, hogy csak rosszabb lesz. Ennek leginkább az az oka, hogy az összevont társaságok közül nem a legjobb mutatókkal rendelkezők lettek a központok, hanem politikai alapon döntöttek.

2015. jún. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igen, az a baj egyébként, hogy idáig csak plusz kiadással "spóroltak". valahol megsaccolták, hogy az a sok adminisztráció, a buszok átírása a volánok tulajdonából a kk-k részére kk-nként legalább 100 millió Ft volt. aztán az átmatricázás is ott van, ami megint egy sima látványelem. nálunk is pl. megérkeztek az új buszok DAKK-hoz. de voltak, amiket tisza volánra matricáztak, ezután azt leszedték 1-2 hónap után...:D valaki biztos rettenetesen jól keresett ezen a matricázáson...illetve eltelt fél év, és még mindig van busz, ami a régi matricázást viseli...


az új busztendereket meg szerintem volánonként is ki tudták volna írni, de hát az okosok eldöntötték...aztán tényleg én is úgy látom, hogy ebből semmi pozitív nem fog kisülni, legjobb esetben minden olyan szinten marad, mint volt, csak kellett csinálni egy káoszt...

2015. jún. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2015. jún. 6. 15:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!