Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatot vagy a buszt preferá...

A vonatot vagy a buszt preferáljátok jobban? Miért?

Figyelt kérdés

2015. febr. 20. 10:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a busz mellett csak azt tudom felhozni, hogy kevesebb a cigó meg valószínűleg közelebb rak le ahova mennél.
2015. febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

én inkább a buszt. számomra az a kényelmesebb(arányaiban nézve persze), illetve nekem is az a jobb, ha nem a város szélén rak le legtöbbször. egyetlen gyakoribb negatívumot tudok rá mondani, sok helyen korábban elmegy az utolsó busz, mint az utolsó vonat. például jobban örülnék egy bp-szeged busznak is olyan 9 körül, mint fél7kor.


és az első telekocsis megoldására: nem feltétlenül olcsóbb, mondjuk diákként. akinek nincs diákigazolványa, és kénytelen lenne teljesárú menetjegyet venni, annak persze, hogy majdnem féláron van a telekocsi.

én sem vetem meg a dolgot, néhányszor vettem már igénybe a fentebb említett késői indulás miatt, és mivel idén végzek, valószínűleg ha október végén lejár a diákom, akkor én is áttérek telekocsira, de addig busz.

2015. febr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
A vonatban van klozet. Innentől kezdve nem is érdemes folytatni a sort, de még néhány érv mellette: gyorsabb, kényelmesebb, nincs tömegnyomor, van lábtér, és a legtöbb vonalon van ütemes menetrend. Tapasztalataim szerint meg pont hogy a buszon van több bidám, mert vonatról úgy lependerítik őket, hogy öröm nézni. Annyi a hátrány, hogy rendszerint a vasút kint van a település határában, úgyhogy nem árt állományba venni egy biciklit jó erős lakattal.
2015. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
A buszt, mert felénk nem jár vonat.
2015. febr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

# 12:

a diák, a nyugdíjas és a hasonló kedvezmények a telekocsinál nem hiába nincsen, mert itt, magán emberek csinálják az egészet (emiatt ne keverjük bele ezt).

A tömegközlekedésnél, ami állami, vagy önkormányzati megrendelést bíztosít, ott előírás (az, hogy hogyan téritik meg, az is más, mert ebből is volt vita).

A válaszra térve: helyzettől függ. Ideális esetben a rövidebb utazásnál a buszt (főleg ott, ahol ninvs vonat), hoszabb utaknál a vonat lenne a nyerő (ki lehet menni WC-re, mozogni is lehet és így tovább). Ezzel az a gond, hogy a gyakorlat sokkal árnyaltabb, emiatt érdemes kinézni a célt és aszerint választani, hogy busz, vonat, vagy telekocsi (vagy valahogyan kombinálni).

2015. febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
igen, ezért írtam végülis az elsőnek, hogy egy diáknak semmiképp nem éri meg jobban a telekocsi :)
2015. febr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Telekocsiról sajnos sosem hallottam, én Pécsről szeretnék eljutni Debrecenbe ez nyilván csak átszállással oldható meg, diák vagyok. A kérdést igazából azért tettem fel, mert én még nem utaztam vonaton soha ezért nincsenek tapasztalataim. Valóban sokkal több cigó utazik vonattal? Ezt sem gondoltam volna...
2015. febr. 20. 18:46
 18/25 anonim ***** válasza:

Ugyanmár! Ez az utazástól függ, hogy kik használják.

Pécs és Debrecen között, az egyik legroszabb, mert autópálya, illetve a vasút sincs rendesen kiépítve (utóbbi Mohács - Szeged - Békéscsaba - Debrecen útvonalon mehetne).

FélOFF (tudom, történelem politikát mellőzzük, de én nem vagy revizionista, csak érdekességképpen jegyezném meg az alábbiakat):

a térképre rá lehet nézni, hogy van egy, Magyarországot elkerülő vasút. Nem hiába van ott, mert azt, több száz éve építették ki - jóval az I. VH kitörése elött. Jött a Trianoni békeszerződés és a területekkel együtt, a körvasút is, más országokba átkerült.

Nem lenne rossz, ha ki lehetne egyezni, hogy az a körvasút, mert csökkentené a Bp. központúságot, csak a jelenlegi politikai helyzet sem minden országban tiszta (pl. Ukrajnának is megvan a maga problémája), emiatt ezen lehetőség ugrott. Nem hiába érdemes, Magyarországnak a saját útját járnia (vasútfejlesztéssel kapcsolatban), pl. új vasútvonalakat építeni, illetve a jelenlegieket fejleszteni, bővíteni.

2015. febr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Pécsről Debrecenbe leggyorsabban Intercityvel lehet eljutni. Fölmész Kelenföldig egy Pécs - Keleti IC-vel, onnan a Székesfehérvár - Kőbánya-Kispest személlyel (vagy metróval, de vonattal gyorsabb és olcsóbb) Kőbánya-Kispestig, majd szintén IC-vel vagy sebessel Debrecenig. A két pótjegy mondjuk nagyjából 1200 forintnyi pluszt jelent, de ha sebesség kell, akkor ez a legjobb megoldás.


Ha pedig minél olcsóbban akarod megúszni, akkor lehet menni Dombóvár-Bátaszék-Baja-Szeged-Békéscsaba-Kötegyán-Vésztő-Szeghalom-Püspökladány országjáró túraútirányon át is egy élményvonatozás keretein belül, de az vagy 8 óra hossza lesz. Busszal ilyen távolságra semmiképpen se mennék, főleg úgy, hogy Pesttől mindenképpen vonattal kell továbbmenni.

2015. febr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Vonat, a buszokat szerintem törpéknek készítették, a 180 centis termetemmel sose férek el. Vonaton legalább elférek és lehet járkálni, ha elzsibbadok, meg lehet bármikor wc-re menni.
2015. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!