Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van itt olyan mozdonyvezető,...

Van itt olyan mozdonyvezető, aki a Budapest-Szolnok (100a) vasútvonalon dolgozik?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor légyszi írj privátot, mert lenne pár kérdésem :)

2015. jan. 24. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a kérdést írd ki, nem biztos, hogy feltétlen odavalósi mv kell...
2015. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De. Feltétlen odavalósi kell :)
2015. jan. 24. 20:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdés?
2015. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Hali. Szóval szeretném egyszer végignézni az utat Budapesttől Szolnokig, vagy legalább egy szakaszát, és az a kérdésem, hogy ez lehetséges-e, ha igen, hogy? :)"


1) Megnézed Youtubeon:

https://www.youtube.com/watch?v=jdDMvcDDw0o


2) Felkeresed a MÁV-START Zrt. vontatás-szolgáltatási részlegét, engedélyt kérsz az utazásra, megveszed a menetjegyed, illetve kifizeted az utazást engedélyező MFB kártyát 5000 pénzért utazol majd visszaadod a kártyát.


Svarcban saját szakállára senki nem fog mozdonyra ültetni mert jelenleg 50 ezer forintja+fegyelmije bánja a mozdonyvezetőnek az utat.

2015. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2015. jan. 24. 20:48
 6/9 anonim ***** válasza:

"Most találtam meg a kérvényt a neten, amit ki lehet tölteni. De hallod, szerinted teljesen idiótának néznek, ha bent akarok tartózkodni a vezetőfülkében?:D Vagy más is csinált már ilyet?"


Régen ennek nagy hagyománya volt, meg kellett kérni az engedélyt, boldog-boldogtalannak megadták (annak az évi pár tíznek) és kész.

Aztán fellángolt az internet korszaka, minden propellersapkás mozdonyon utazott volna, el nem tudják egyesek képzelni hogy milyen hátul utazni. Azóta pénzárt van engedély, bonyolult elintézni, és a svarcban utaztatást keményen bünteti a hatóság.


Meglepni nem fogod őket, van belőled évente még pár száz... :)

2015. jan. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"el nem tudják egyesek képzelni hogy milyen hátul utazni"

Ezt, hogy érted?

2015. jan. 27. 20:22
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
én szoktam mozdonyon utazni a 100as vonalon pedig még csak 17 vagyok, de megengedi a mozdonyvezető haverom és sose buktunk le még mert ügyesen kell csinálni. Sőt még jópárszor odaengedett hogy vezethetek is :)
2015. jan. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ezt azért ne nagyon reklámozd.
2017. dec. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!